بهترین و محبوب ترین آکوردهای گیتار

محبوب ترین آکوردها

[vc_row][vc_column][cdb_video_banner video_link=”https://dl.guitaravaz.com/amozeshraygan/mahboob-tarin-akord-ha.mp4″ video_banner=”1829″ title=”محبوب ترین آکوردها” subtitle=””][vc_btn title=”دانلود ویدئوی محبوب ترین آکوردها” color=”default” link=”url:https%3A%2F%2Fdl.guitaravaz.com%2Famozeshraygan%2Fmahboob-tarin-akord-ha.mp4|target:_blank”][vc_column_text]

محبوب ترین آکوردها برای گیتار کدام است

محبوب ترین آکوردها برای گیتار کدام است
محبوب ترین آکوردها

محبوب ترین آکوردها در موسیقی چیست ؟ یکی از محبوب ترین آکوردها مربوط به گیتار است.جهت مشاهده آموزش رایگان انواع آکورد گیتار و راهنمای خرید انواع گیتار ها و یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟ کلیک کنید.

درباره آکورد گیتار باید بگوییم که زمانی که نوازنده چند نت را به صورت همزمان به صدا در می‌آ‌ورید به صدایی که ایجاد می‌شود آکورد اطلاق می‌شود. آکوردها را در موسیقی به شکل معمول با حروف بزرگ لاتین نامگذاری کرده اند برای آشنایی با پرکاربردترین آکوردها با گیتار آواز همراه باشید.

آشنایی با محبوب ترین آکوردهای غمگین گیتار

آشنایی با محبوب ترین آکوردهای غمگین گیتار
محبوب ترین آکوردها

نکته‌ی قابل توجه ای که در ارتباط با آکورد آهنگ های غمگین گیتار وجود دارد این است افراد برای اینکه بتوانند آکوردهای مورد نظرشان را اجرا کنند باید نسبت به اموری آگاهی داشته باشند. امکان اجرای آکوردهای اولیه به شیوه صحیح بسیار حائز اهمیت است.

افراد باید آکوردهای سردسته ی گیتار را بشناسند و با جای مناسب هر آکورد آشنایی داشته باشند. توانایی اجرای برخی از ریتم ها برای نواختن آکوردهای غمگین پیش نیاز است. بنابراین نوازنده باید بتواند به شکل حداقلی ریتم 2/4 و 6/8 را اجرا کند.

آکوردهای غمگین گیتار بین نوازندگان بسیار محبوب است. از این رو نحوه اجرای صحیح آن نیز بسیار حائز اهمیت است. نوازندگان باید این قدرت را داشته باشند تا در هنگام نواختن به موقع هر آکورد را تعویض کنند. در حقیقت نوازندگانی که بتوانند این امر را با تسلط بیشتری انجام دهند می‌توانند در هنگام نواختن تسلط بیشتری داشته باشند.

آکورد آهنگ های خاطره انگیز

آکورد آهنگ های خاطره انگیز
محبوب ترین آکوردها

محبوب ترین آکوردها در گیتار برای افراد معمولا آهنگ های خاطره انگیز و نوستالژی می‌باشد. همه افراد در دنیا با یک آهنگ خاص خاطره دارند. این آهنگ ها باعث می‌شوند که افراد با نواختن آن ها به بهترین حس برسند و حس آرامش پیدا کنند. افراد می‌توانند با اجرای این آهنگ ها لحظات خاطره انگیز و کسانی را که دوست دارند را به خاطر بیاورند.

نوستالژی بخشی از زندگی انسان است ممکن است در گذشته این حس به عنوان یک بیماری محسوب می‌شد اما امروزه به عنوان یک نیاز به شمار می‌رود. برخی از افراد حتی تمایل دارند با نواختن آهنگ هایی به غم انگیزترین لحظات زندگی خود بازگردند.

زنده کردن خاطرات با آهنگ ها به نوعی حس التیام را در خاطر افراد تداعی می‌کند. می‌توانید خاطره انگیز ترین آهنگ هایی که با گیتار نواخته شده است را بنوازید و خاطرات گذشته را برای خود تداعی کنید. برای آموزش انواع آکوردهای گیتار می‌توانید با گیتار آواز  تماس بگیرید.

آکورد آهنگ های عاشقانه

آکورد آهنگ های عاشقانه
محبوب ترین آکوردها

محبوب ترین آکوردها در حوزه گیتار به نوازندگان تازه کار این امکان را می‌دهد که بتوانند آهنگ های معروف را بنوازند. معمولا برخی از آکوردها را به شکل ساده تر تنظیم می‌کنند تا افراد تازه کار بتوانند به سادگی آن ها را بنوازند. معمولا اساتید موسیقی در دنیا به نوازندگان تازه کار پیشنهاد می‌دهند که برای ارتقای سطح موسیقی خود از آکورد آهنگ های عاشقانه کمک بگیرند.

این امر باعث می‌شود افراد بتوانند تسلط بیشتری پیدا کنند. لازم است که افراد پیش از اینکه به نوازندگی و خوانندگی بپردازند آکوردها را فرا بگیرند. بی شک اکوردهای عاشقانه یکی از پرطرفدارترین گزینه ها در میان آکوردهای موجود است. آهنگ های عاشقانه به دلیل حس لطافتی که در خود دارند بیشتر افراد را به خود جلب می‌کنند. همین امر باعث می‌شود فراگیری آن ها ساده تر باشد.

آکورد آهنگ های عاشقانه باعث می‌شود که تمرین ها آسان تر انجام بگیرد. همانطور که همه می‌دانند نوازندگی به دلیل ظرافت های خاصی که دارد نیاز به تمرین و ممارست بالایی دارد. این امر نیز در سایه پشتکار و تکرار زیاد ایجاد می‌شود.

افراد باید زمانی که موفق به نواختن آکورد آهنگ های عاشقانه مد نظرشان شدند تمرین زیادی داشته باشند. به این ترتیب می‌توانند به اندازه ای پیشرفت کنند که آهنگ مورد نظرشان را بدون نقص و به صورت حرفه ای بنوازند.

آکورد آهنگ های عاشقانه به دلیل احساس و عاطفه جاری در آن ها تاثیرگذاری بیشتری دارد و می‌تواند افراد را بیشتر به انجام تمرین ها ترغیب کند. زمانی شما موفق شده اید که بتوانید آهنگ مورد نظر را با سرعت های مختلف بنوازید.

آکورد آهنگ های پاپ ایرانی برای گیتار

آکورد آهنگ های پاپ ایرانی برای گیتار
محبوب ترین آکوردها

یکی از محبوب ترین آکوردها مربوط به آهنگ های پاپ ایرانی می‌باشد. موسیقی پاپ یکی از پرطرفدارترین سبک های موسیقی در سراسر جهان و ایران است. افراد زیادی تمایل دارند آهنگ های این سبک را بنوازند و از آن لذت ببرند.

با توجه به اینکه بیشتر این آهنگ ها به وسیله آکوردهای ساده نواخته می‌شوند نوازندگان تازه کار و حرفه ای می‌توانند به سادگی آن ها را انجام دهند. البته به این نکته توجه داشته باشید نوازندگان تازه کار می‌توانند با نواختن این آهنگ ها هر چه سریعتر به سبک افراد حرفه ای نزدیک شوند.

آکورد آهنگ های پاپ ایرانی برای گیتار علاوه بر جذابیت بالایی که دارد بسیار محبوب و پر طرفدار است. سادگی و جذابیت آهنگ های پاپ باعث می‌شود که افراد مبتدی نیز بتوانند پس از انجام تمرین های لازم آن ها را بنوازند.

اکثر اساتید موسیقی شاگردان خود را ترغیب به نواختن آکوردهای گیتار می‌کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژ شما می‌توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آکورد مورد نظرتان را دانلود کرده و بر اساس آن به تمرین یا نواختن بپردازید.

انواع آکوردهای محبوب گیتار

انواع آکوردهای محبوب گیتار
محبوب ترین آکوردها

یادگیری انواع آکوردهای محبوب گیتار به عنوان یکی از اصول پایه ای و اساسی در نواختن گیتار می‌باشند. این آکوردها در بسیاری از آهنگ ها به کار می‌روند. پرکاربردترین آکوردهایی که در دنیای موسیقی وجود دارند آکوردهای ماژور، مینور و هفتم هستند.

افراد چه کسانی که مبتدی هستند و به تازگی به موسیقی روی آورده اند. همچنین افراد حرفه ای که سال های زیادی در این زمینه فعالیت داشته اند همه نیاز به تمرین دارند. اما ممکن است این سوال پیش بیاید چرا از میان همه سازها معمولا آکوردهای گیتار پیشنهاد می‌شود.

محبوب ترین آکوردها برای گیتار چرا دانلود بالایی دارند؟

محبوب ترین آکوردها برای گیتار چرا دانلود بالایی دارند؟
محبوب ترین آکوردها

پاسخ به این سوال به این شکل است که گیتار یکی از سازهای محبوب و ساده است. نواختن گیتار با آکوردهای ساده باعث می‌شود که فراگیری موسیقی ساده تر انجام بگیرد. امروزه افراد می‌توانند برای پیشرفت در زمینه موسیقی به سایت های ارائه دهنده این آکوردها مراجعه کنند و به سادگی آکورد مورد نظرشان را دانلود کنند.

یادگیری 4 آکورد مهم و محبوب برای شروع به نواختن گیتار

گیتار را می‌توان یکی از انواع ساز های محبوب در جوامع مختلف دانست. اکثر نوجوانان و جوانان دوست دارند نواختن گیتار را آموزش ببینند تا بتوانند  آهنگ مورد علاقه خود را اجرا کنند. یادگیری آکورد یکی از بخش‌ های مهم نواختن گیتار است شناخت محبوب ترین آکورد ها را می‌توان از اساسی ترین و پایه ترین بخش هایی دانست که قبل از هر چیزی یک مربی خوب آن را به شاگرد خود یاد می‌دهد. آکورد ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام از آکوردها صدای خاصی را ایجاد می‌کنند. در بین تنوع بالای آکورد ها چندین نوع آکورد وجود دارند که جزء محبوب ترین آکورد ها محسوب می‌شوند.

در گیتار آواز قصد داریم به چهار آکورد مهم و محبوب اشاره کنیم، توجه داشته باشید یادگیری این چهار آکورد به شما، گیتار و همچنین تلاش شما برای یادگیری از این آکوردها بستگی دارد.

دیگر آکوردهای محبوب 

دیگر آکوردهای محبوب قبل از اینکه به سراغ آشنایی با انواع محبوب ترین آکورد ها برویم شاید برای شما نیز سوال پیش آمده است که آکورد چیست؟ چه کاربردی در نواختن گیتار دارد؟ هر یک از این سوال ها می‌تواند برای افراد مبتدی که برای یادگیری گیتار اقدام کرده‌اند پیش بیاید. به زبان ساده تر آکورد ها همان صدا های هستند که به واسطه نت های گیتار ایجاد می‌شوند. از جمله آکورد هایی که این روزها جز آکورد های محبوب شناخته می‌‌شوند می‌توان به آکورد های رماژور، آکورد لامینور، آکورد لاهفت و… اشاره کرد.

آکورد ها انواع مختلفی دارند که در بین این تنوع بالا فقط مواردی که ذکر شد را می‌توان جز محبوب ترین ها دانست که هم افراد مبتدی و هم افراد حرفه ای از آن بهره مند می‌شوند. محبوبیت آکورد هایی که ذکر شد به دلایل مختلفی توانسته اند جز محبوب ترین ها باشد یکی از دلایلی را که این نوع از آکورد ها جز محبوب ترین آکورد ها هستند را می‌توان به کاربردی بودن برای عامه مردم دانست. به زبان ساده ‌تر فرقی نمی‌کند شما در نواختن گیتار مبتدی یا حرفه ای باشید هر دو دسته از مبتدی ها و حرفه ای ها می‌توانند از این آکورد های محبوب استفاده کنند.

آشنایی با انواع محبوب ترین آکورد ها

آشنایی با انواع محبوب ترین آکورد هابا کمی جست و جو متوجه تنوع بالای آکورد ها خواهید شد. کمی پیش تر گفته شد آکورد رماژور، لامینور و لاهفت از محبوب ترین آکورد ها محسوب می‌شوند؛ لذا هر یک از این آکورد ها، موسیقی گوش نوازی را ایجاد خواهند ‌کرد.

  • آکورد رماژور: انگشت اول روی سیم سوم از فرت دوم، انگشت دوم روی سیم اول از فرت دوم و انگشت سوم را نیز روی سیم دوم از فرت سوم فرود آورید.
  • آکورد لامینور: انگشت اول روی سیم دوم از فرت اول، انگشت دوم روی سیم چهارم از فرت دوم و انگشت سوم را نیز روی سیم سوم از فرت دوم قرار دهید و این آکورد زیبا را به صدا در آورید.
  • آکورد لاهفت: برای این آکورد نیز کافی است انگشت اول را روی سیم چهارم از فرت دوم و انگشت دوم را روی سیم دوم و فرت دوم قرار دهید.

از همراهی شما با گیتار آواز ممنونیم و امیدواریم این مقاله مورد قبول شما واقع شده باشد. در صورتی که نیاز به راهنمای بیشتر در زمینه محبوب ترین آکورد ها داشتيد لازم است با کارشناسان گیتار آواز ارتباط بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]