یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟

یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟

آموزش و یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟

آموزش و یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟
یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟

بررسی موضوع؛ یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟ به بیان موضوعات مهم از جمله، هدف از نواختن گیتار، سبک های مختلف گیتار، بهترین روش ها و… می‌پردازد. با یکی دیگر از مقالات گیتار آواز همراه ما باشید.

در نخستین مرحله از آموزش، باید بدانیم که یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟ اولین و مهمترین مرحله از یادگیری گیتار، مربوط به شناخت آناتومی ساز می‌باشد. نحوه نشستن پشت ساز و همچنین دست گرفتن گیتار، بعد از آن است، که باید زیر نظر معلم موسیقی آموزش داده شود. آشنایی با قسمت های مختلف گیتار و همچنین یادگیری نام آن ها، یادگیری و آموزش را آسان تر می‌کند.

گیتار دارای سبک های مختلفی همچون کلاسیک، راک، پاپ، فلامنکو و… است که هر کدام از آن ها متدهای مختص به خود را دارند. بررسی سبک های مختلف گیتار می‌تواند به هنرجویان کمک کند، تا انتخاب بهتری در جهت رسیدن به اهداف خود برای یادگیری گیتار داشته باشند. تکنیک ها و موضوعات متنوعی، پیرامون سبک های گیتار وجود دارند، که برای یادگیری نوازندگی و نواختن آهنگ بسیار مهم هستند.

یادگیری هر نوع سازی همراه با تئوری موسیقی، درک عمیق تری را در نوازنده به وجود می‌آورد. در متدهای مختلف گیتار با آموزش سیستم تبلچر و یا نت نگاری سنتی آشنا خواهید شد. در این مرحله می‌توانید اطلاعات خود را در هر دو روش افزایش دهید، تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

نواختن آکوردها (نواختن چند نت به صورت همزمان) و همچنین آرپژ (نواختن نت ها به ترتیب و پشت سر هم) از دیگر مراحل یادگیری گیتار است، که نباید نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشید. این دو موضوع در اغلب سبک های گیتار کاربرد دارند، به همین دلیل باید نسبت به یادگیری آن‌ها اقدام نمایید.

بهترین روش های یادگیری گیتار چیست؟

بهترین روش های یادگیری گیتار چیست؟
یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟

اگر توانستید با توجه به اطلاعات فوق به سوال خود مبنی بر اینکه، یادگیری گیتار را از کجا شروع کنیم؟ پاسخ دهید؛ در ادامه این بخش با ما همراه باشید. حتما بارها با تبلیغاتی همچون “یادگیری کامل گیتار در 20 جلسه” و یا “در 5 جلسه یک نوازنده حرفه ای شوید” روبرو شده اید. متاسفانه برخی از افراد سودجو، با ساده جلوه دادن یادگیری گیتار تصور اشتباهی را در ذهن هنرجویان ایجاد می‌کنند.

همانطور که می‌دانید، برای اینکه مراحل یادگیری به صورت استاندارد پیش رود، باید به توصیه های آموزگار خود مو به مو توجه کنید. تنها تمرین و حضور منظم در کلاس درس می‌تواند بهترین روش برای تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه ای باشد.

برخی از هنرجویان به دلایل مختلفی از جمله مشغله های کاری و عدم توانایی حضور فیزیکی در کلاس های درس، ترجیح می‌دهند از خودآموزهای گیتار استفاده کنند. این خودآموزها در بسیاری از موارد می‌تواند تا حدودی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد. اما ممکن است دراین مسیر نتوانید به درستی نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و به برطرف کردن آن‌ها بپردازید. اینجاست که حضور معلم موسیقی بسیار مفید بوده و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

به طور کلی بهترین نوازنده های دنیا نیز زمان قابل توجهی را صرف یادگیری ساز گیتار کرده اند تا به نتیجه مطلوب رسید اند. بنابراین بهترین روش در یادگیری گیتار تنها تمرین مستمر روزانه و همچنین توجه به نقاط ضعف و قدرت و تقویت آن ها می‌باشد. برای مشاهده و یادگیری رایگان آموزش گیتار کلاسیک کلیک کنید.