8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

بررسی 8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

بررسی 8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

بررسی 8 نکته برای شروع یادگیری گیتار باعث تقویت مهارت های هنرجویان مبتدی و مدیریت در زمان تمرین می‌شود. در ادامه مجموعه گیتار آواز به معرفی 8 نکته کاربردی برای شروع یادگیری گیتار می‌پردازد. جهت مشاهده آموزش رایگان بالا بردن سرعت دست در گیتار و آموزش کامل باره گرفتن و آموزش رایگان کوک گیتار صفر تا صد کلیک کنید.

8 ترفند مهم برای شروع یادگیری گیتار

8 ترفند مهم برای شروع یادگیری گیتار

در این مقاله می‌خواهیم به بیان 8 نکته برای شروع یادگیری گیتار بپردازیم، که در جهت یادگیری این ساز بسیار کاربردی هستند. بیان این نکات راه های موثری را در جهت مدیریت زمان تمرین گیتار به هنرجویان مبتدی ارائه می‌دهد.

1.  اصول پایه ای گیتار را یاد بگیرید.

اصول پایه ای گیتار را یاد بگیرید

اولین قدم ها همیشه سخت ترین هستند. نام سیم ها و اسم قسمت های مختلف گیتار به شما در ایجاد آشنایی بیشتر با ساز‌تان کمک می‌کند. چه از برنامه های خودآموز استفاده می‌کنید و چه تصمیم دارید به صورت حضوری در کلاس های گیتار با یک معلم شرکت کنید، یادگیری اصول اولیه و تمرین آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا تکنیک های پیشرفته تری را یاد بگیرید.

2 . برای خود یک ساز مناسب تهیه کنید.

برای خود یک ساز مناسب تهیه کنید
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

یافتن ساز مناسب برای هنرجویان مبتدی یکی از مهمترین کارهایی است، که باید در اول راه انجام شود. فرقی نمی‌کند که ساز شما گیتار الکتریک، گیتار باس،گیتار کلاسیک و… است، ساز مناسب خود را تهیه و خریداری کنید. خرید اولین گیتار یک تجربه هیجان انگیز برای نوازندگان مبتدی است. این در حالی است که ممکن است وسوسه شوید که یک گیتار را بر اساس ظاهر آن انتخاب کنید، اما باید به عوامل مختلفی در هنگام خرید گیتار توجه کنید. به این منظور می‌توانید از حضور یک فرد متخصص و راهنمایی های او استفاده کنید.

3.  ایجاد محیط ایده آل جهت تمرین.

ایجاد محیط ایده آل جهت تمرین
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

یکی از اولین قدم های مهم در مسیر یادگیری گیتار، ایجاد محیطی ایده آل جهت تمرینات روزمره می‌باشد. اگر در خانه گیتار یاد می‌گیرید، ایجاد یک فضای تمرین راحت برای اینکه بخواهید بیشتر بنشینید و بنوازید، کلید اصلی است. برای ایجاد فضای مناسب به این نکات توجه کنید:

  • گیتار خود را در دسترس و جلوی چشمانتان قرار دهید.
  • ایجاد دمای مطلوب در اتاق
  • نور مناسب
  • یک صندلی راحت و یا چهارپایه برای تمرین
  • فراهم کردن حریم خصوصی و سکوت
  • ایجاد جذابیت در دکوراسیون محیط تمرین

4. برای یادگیری مهارت ها به نواختن آهنگ بپردازید.

برای یادگیری مهارت ها به نواختن آهنگ بپردازید
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

یکی از 8 نکته برای شروع یادگیری گیتار، نواختن آهنگ های مورد علاقه هنرجویان برای یادگیری مهارتی خاص می‌باشد. این امر باعث می‌شود تا به جای تکرار تمرینات مشابه و بدون زمینه، تجربه بسیار سرگرم کننده تری داشته باشید.

5. آهنگ ها را خوب گوش دهید.

آهنگ ها را خوب گوش دهید
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

تمرین مداوم و تکرار نت ها و آکوردهای مختلف می‌تواند به شما کمک کند، تا گوش خود را تقویت کنید و بتوانید نت ها و الگوهای نوازندگی خود را به درستی شناسایی کنید. تشخیص نت‌های به کار برده شده در آهنگ از طریق گوش دادن به آن، نواختن گیتار را آسان تر می‌کند.

6. با دوستان خود همنوازی کنید.

با دوستان خود همنوازی کنید
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

همراهی دوستانی که توانایی نواختن گیتار و همنوازی با شما را داشته باشند، تجربه ای بسیار تاثیر گذار بر روی نوازندگی هنرجویان مبتدی است. این امر باعث ایجاد چالش های جدید هنگام نوازندگی و حس تشویق در زمان یادگیری می‌شود.

7. تکرار و تمرین.

تکرار و تمرین
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

تنها راه تقویت و تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه ای از مسیر تکرار و تمرین می‌گذرد. بنابراین با ایجاد زمانی منظم و همچنین برنامه درسی مشخص از تمرینات خود حداکثر استفاده را ببرید.

8. صبور باشید.

صبور باشید
8 نکته برای شروع یادگیری گیتار

تمرین منظم و هدفمند بسیار عالی است، اما صبر کلید درهای قفل است. همه ما در مسیر خود روزهای خوب و بدی را تجربه کرده ایم، اما تنها صبوری در مسیر یادگیری، شما را به عنوان یک نوازنده برجسته از سایرین متمایز می‌کند. برای یادگیری بهتر نکات مهم تمرین گیتار در خانه کلیک کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.