ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

دانلود ویدیو  ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

دانلود ویدیو  ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

 

آموزش ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

آموزش ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتاریکی از راهکارهای بسیار موثر در تمرینات گیتار انتخاب ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است. همانطور که می‌دانید، ارائه مباحث آموزشی باید از ساده ترین دروس آغاز شود و به مرور و با توجه به نقاط ضعف و قدرت هنرجو پیش برود. در این بین پذیرش چالش های تکنیکی و سخت کوشی هنرجویان نیز حرف اول را می‌زند که بدون تلاش هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد. جهت مشاهده خرید پکیج اموزش گیتار و نکات بسیار مهم برای خرید گیتار و قیمت کلاس های آموزشی گیتار کلیک کنید.

آموزش گیتار با دو روش خواندن تبلچر و یا نت های موسیقی به صورت سنتی صورت می‌گیرد. برای برخی از هنرجویان استفاده از تبلچر کار راحت تری نسبت به خوانش نت ها به صورت سنتی است و برای برخی دیگر بالعکس صدق می‌کند. اما نکته قابل توجه آن این است که هنرجو پس از انتخاب هر یک از این روش ها، پیشرفت کرده و به نواختن آن علاقه مند خواهد شد. با گیتار آواز همراه باشید.

یکی از راه های کاربردی برای آموزش آهنگ های ساده به هنرجویان استفاده از تبلچر های گیتار برای مبتدیان است. به این دلیل که آهنگ های ساده عموما از تعداد آکوردهای کمتری برخوردارند و پیچیدگی زیادی در یادگیری آنها وجود ندارد. اما با توجه به علاقه مندی هنرجویان به آهنگ مورد نظر باعث می‌شود، تا آن را بارها و بارها تکرار و تمرین کنند. لازم به ذکر است که حتی در اجرای آهنگ های ساده نیز می‌توان مطالب بسیار مهمی را به هنرجویان آموخت.

تهیه نت و تبلچر به طور معمول شامل هزینه هایی هست که خب شاید موقع خرید هم خیلی از انتخابمان مطمئن نباشیم، اما در ادامه این مقاله فرصت یادگیری رایگان در کنار کیفیت و جذابیت برای شما قرار دادیم. اگر تازه شروع به یادگیری گیتار کردید یا حتی اگر می‌خواهید نواختن با این ساز را شروع کنید، الان و همینجا بهترین فرصت در اختیار شما قرار داده شده!

شاید در ابتدا بسیاری از ما، ساز گیتار را به عنوان سازی که با اون می‌شه یک ریتم با حال، حالا چه شاد یا غمگین نواخت می‌شناسیم! اما همش همین؟ آیا در یادگیری گیتار به نت و نت خوانی نیاز داریم؟ یا برعکس در یادگیری گیتار به نت نیاز نداریم! صد و صد هزار البته که ما برای آموزش و یادگیری یک ساز در کنار مهارت نوازندگی به دانش اون هم نیاز داریم و باید به نت ها و گام ها آشنا باشیم.

یادگیری نت ها و نت خوانی سخته؟

قطعا هیچ چیز در زندگی ساده بدست نمیاد و به قول معروف: نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. اما اگر تک به تک نت ها را براتون در ویدئو همراه با نت خوانی، سلفژ، تبلچر شماره انگشت ها و نواختن روی ساز در اختیار شما قرار داده باشیم چی؟ چه آهنگ هایی در این ویدئو قرار دارد؟

 نت و تبلچر رایگان تولدت مبارک

 نت و تبلچر رایگان تولدت مبارک

قطعا یکی از آهنگ هایی که توی مهمونی ها و جشن های تولد دوست داریم اجرا کنیم و دیگران هم همین انتظار رو از ما دارند آهنگ تولدت مبارک است. آهنگی شاد، خاطره انگیز و زیبا که از واجبات یک جشن تولد است.

 نت و تبلچر آهنگ غوغای ستارگان برای گیتار

 نت و تبلچر آهنگ غوغای ستارگان برای گیتار

امیدوار هستیم که همیشه دلتان شاد باشد اما با این حال شب هایی هستند که دل آدم گرفته است چه بسا رویایی زیبا رو در سر داریم با نواختن و خوندن آهنگ امشب در سر شوری دارم قطعا حس متفاوتی پیدا می‌کنیم و انرژی متفاوتی را در اون لحظه تجربه خواهیم کرد که آموزش این آهنگ با نام غوغای ستارگان را در این ویدئو براتون قرار دادیم.

 نت و تبلچر آهنگ سلطان قلب ها برای گیتار

 نت و تبلچر آهنگ سلطان قلب ها برای گیتار

در زندگی گاهی به دو راهی هایی بر میخوریم گاهی خسته می‌شویم و میخواهیم فقط پا پس بکشیم و جا بزنیم، اما آنچه که ما را از متوقف شدن و تسلیم تقدیر شدن باز میداره چیست؟ چرا همچنان ادامه می‌دهیم؟ جواب این پرسش بر عهده شما باشد و در قسمت نظرات همراه ما باشید. فکر نمی‌کنم کسی ایرانی باشد و آهنگ سلطان قلبها رو نشنیده باشه قطعه ای که فراتر از مرز و زبان ما رفته، در فیلم ها و سریال ها استفاده شده و هیچ عاشقی نیست که آن را حفظ نباشد، ترانه ای زیبا که از قصه بودن یا نبودن می‌گوید.

 نت و تلبچر ساده آستوریاس Asturias

 نت و تلبچر ساده آستوریاس Asturias

آهنگ آخر آستوریاس Asturias است. که از ساده ترین ها اما در عین حال جذاب و شنیدنی است. این اثر در دنیای موسیقی جهانی شهرت بسیار دارد و در ورژن های متفاوت با سطح های مختلف تنظیم شده که ساده ترین آن را برای شما قرار داده ایم تا در همین ابتدای شروع یادگیری گیتار از لذت اجرای آن بی نسیب نمانید.

نویسنده: امیرحسین سهرابی

5 آهنگ آسان برای مبتدیان گیتار

5 آهنگ آسان برای مبتدیان گیتار
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

نواختن آهنگ های آسان و به روز بهترین تمرین برای رسیدن به مهارت های جدید است. از طرفی نواختن یک آهنگ ساده به صورت کامل می‌تواند باعث ایجاد ذوق و اشتیاق در هنرجویان شود. در این بخش به معرفی چند آهنگ ساده می‌پردازیم که یادگیری آن ها برای بسیاری از هنرجویان جذاب است. این آهنگ ها عبارتند از:

 • آهنگ اگه یه روز بری سفر از فرامرز اصلانی
 • آهنگ هدیه از سیاوش قمیشی
 • آهنگ تولدت مبارک از انوشیروان روحانی
 • آهنگ گل گلدون از فریدون شهبازیان
 • آهنگ خرچنگ های مردابی از حبیب

یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار، “اگه یه روز بری سفر” از خواننده معروف فرامرز اصلانی است. این آهنگ را می‌توان با 6 آکورد ساده و در گام سی مینور نواخت. این آکوردها عبارتند از سی مینور، فا دیز مینور، لا ماژور، می مینور، سل ماژور و فا دیز ماژور.

این آهنگ زیبا جزو ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است و بسیاری از هنرجویان از نواختن آن لذت می‌برند. ریتم پیشنهادی برای اجرای این آهنگ 4/4 می‌باشد. برای نواختن این آهنگ ساده باید روش صحیح خواندن شعر بر روی آکوردهای این آهنگ را یاد بگیرید.

آهنگ پیشنهادی بعدی که یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است، آهنگ هدیه به همراه آکوردهای ساده است. این آهنگ زیبا که توسط سیاوش قمیشی اجرا شده، با ریتم 6/8 نواخته می‌شود. آهنگ هدیه در گام دو ماژور ساخته شده و آکوردهای آن عبارتند از دو ماژور، رمینور، سل ماژور، فا ماژور، فا مینور.

نواختن ورژن آسان آهنگ تولدت مبارک، از دیگر آهنگ های پیشنهادی مربیان به هنرجویان مبتدی می‌باشد. این آهنگ بسیار زیبا توسط آهنگساز بزرگ انوشیروان روحانی ساخته شده است، که بیشتر در جشن تولدها نواخته می‌شود. تنظیم این آهنگ در گام سل ماژور بوده،  که آن را برای هنرجویان مبتدی ساده تر کرده است و تنها از آکوردهای سل ماژور، دو ماژور و ر ماژور در نواختن آن استفاده می‌شود. ریتم پیشنهادی برای نواختن این آهنگ 6/8 می‌باشد. سعی کنید پیش از نواختن این آهنگ به تعویض آکوردهای آن مسلط شوید، پس از آن نیز ریتم را وارد کنید و سپس بر روی خواندن شعر بر روی آکوردها تمرکز کنید.

آهنگ گل گلدون از دیگر آهنگ های پیشنهادی می‌باشد. گل گلدون یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است، که توسط آهنگساز بزرگ فریدون شهبازیان ساخته شده و خاطرات زیادی را در این سالها خلق کرده است. آکوردهای این آهنگ بدون نیاز به گرفتن باره و در سر دسته گیتار قابل اجرا هستند. این آهنگ از محبوبیت بسیار زیادی در بین هنرجویان مبتدی برخوردار است و در ریتم 6/8 سنگین اجرا می‌شود. این آهنگ در گام سل مینور ساخته شده و آکوردهای به کار رفته در آن عبارتند از سل مینور، رماژور، دو مینور، فا ماژور، سی بمل ماژور و می بمل ماژور.

یکی از ماندگارترین ترانه هایی که به بهترین شکل ممکن اجرا شده، آهنگ خرچنگ های مردابی از حبیب می‌باشد. ریتم پیشنهادی برای نواختن این آهنگ 6/8 است، که در گام می مینور اجرا می‌شود. آکوردهای به کار رفته در این آهنگ عبارتند از سی مینور، می مینور، دو ماژور و ر ماژور.

پنج آکوردی که هر گیتاریست مبتدی باید بداند

پنج آکوردی که هر گیتاریست مبتدی باید بداند
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

به طور کلی ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار می‌تواند همچون معجزه ای در مسیر آموزش به هنرجویان عمل کند. تکرار و تمرین بالا در یادگیری این آهنگ ها پیشرفت بسیار زیادی را برای هنرجویان به ارمغان می‌آورد. هنرجویان با یادگیری آکوردهای ساده، علاوه بر نواختن آهنگ های ایرانی می‌توانند به یادگیری آهنگ های خارجی نیز بپردازند. برخی از آهنگ های محبوب و مشهور خارجی طرفداران بسیاری دارد، که بسیاری از هنرجویان علاقه مند به نواختن آن ها می‌باشند.

در ادامه به پنج آکوردی که هر گیتاریست مبتدی باید بداند اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که یادگیری آهنگ های ساده و پیشنهادی تنها به آشنایی با آکوردهای گیتار ختم نشده و باید سایر مهارت ها را برای نواختن این آهنگ ها ارتقا داد.

هنگام نواختن آکوردها در اکثر مواقع باید تمامی سیم ها را به صدا در آورد. این آکوردهای ساده عبارتند از:

 • آکورد Em یا E مینور
 • آکورد C ماژور
 • آکورد G ماژور
 • آکورد D ماژور
 • آکورد Am یا A مینور

آکوردهای ساده گیتار هم در نت نگاری سنتی و هم در تبلچر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، یادگیری گیتار با متدهای آموزشی تبلچر آغاز می‌شود و در صورت تمایل هنرجویان به سمت یادگیری نت های سنتی پیش می‌رود. این آکوردها در نواختن آهنگ های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنها ممکن است ترتیب آن ها تغییر کند. اجرای این آکوردها در آهنگ های مختلف، باعث کسب مهارت در نواختن آن ها با سرعت بالا می‌شود. در ادامه این مقاله به بررسی بخشی از آهنگ های خارجی و محبوب که با آکوردهای ساده نواخته می‌شوند، می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

5 آهنگ آسان خارجی برای یادگیری گیتار

5 آهنگ آسان خارجی برای یادگیری گیتار
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

بسیاری از هنرجویان از اینکه بتوانند آهنگ های خارجی را با گیتار بنوازند لذت می‌برند. ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار، پیچیدگی زیادی نداشته و برای بسیاری از هنرجویان قابل اجراست. در ادامه به معرفی برخی از آهنگ های ساده خواهیم پرداخت که عبارتند از:

 • آهنگ shake it off از تیلور سویفت
 • جوکر از گروه miller
 • adele – someone like you
 • آهنگ sunshine of your love  از cream
 • آهنگ Universal

آهنگ shake it off

آهنگ shake it off
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است، به این دلیل که می‌توان آن را با سه آکورد اجرا کرد. تمامی آکوردهای به کار رفته در این آهنگ را می‌توان با دو انگشت و به سادگی نواخت. اما آکوردهای آن کدام ها هستند؟ آکوردهای این آهنگ عبارتند از دو ماژور، لامینور و سل ماژور است. این آهنگ با لامینور آغاز می‌شود و بعد از آن دو ماژور نواخته می‌شود، که رایج ترین آکورد در نواختن آهنگ ها می‌باشد.

جوکر از گروه miller

جوکر از گروه miller
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

جوکر از گروه steve miller یکی دیگر از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار، با توجه به آکوردهای آن می‌باشد. برای نواختن این آهنگ باید سرعت نسبتا بالایی در تغییر آکوردها داشته باشید که این امر به تقویت این مهارت کمک بسیار زیادی می‌کند. این آهنگ نیز تنها با سه آکورد نواخته می‌شود که عبارتند از دو ماژور، ر ماژور و سل ماژور، که می‌توانید با نحوه اجرای ویدئو جوکر آن را تمرین کنید.

آهنگ someone like you

آهنگ someone like you
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

این آهنگ که توسط خواننده توانمند Adele اجرا شده، در بین بسیاری از شنوندگان آن محبوب می‌باشد. این آهنگ در گام لا ماژور نواخته می‌شود و یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار می‌باشد. آکوردهای این آهنگ عبارتند از لا ماژور، فا دیز مینور، دو دیز مینور، ر ماژور و می ماژور. برای نواختن این آهنگ از ریتم 4/4 استفاده می‌کنیم.

آهنگ sunshine of your love

آهنگ sunshine of your love
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

این آهنگ در سبک راک ساخته شده و یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار برای علاقه مندان به این سبک می‌باشد. اما برای بسیاری از هنرجویان این سوال پیش می‌آید، که چرا این آهنگ آسان است؟ این آهنگ که از گروه موسیقی Cream می باشد، دارای ریف ها و آکوردهای ساده ای است، که بسیاری از هنرجویان مبتدی می‌توانند آن را بنوازند. تعداد فرت های به کار رفته شده در این آهنگ محدود است، که شامل فرت های 3، 4 و 5 می‌شوند. ریتم به کار رفته شده در این آهنگ 4/4 است.

آهنگ Universal

آهنگ Universal
ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار

آهنگ 4 آکوردی universal نیز با آکوردهای بسیار ساده ای نواخته می‌شود و حتما برای شما این سوال به وجود آمده است، که این 4 آکورد چه هستند؟ شاید کمی عجیب به نظر برسد اما بیشتر آهنگ های ساده با این 4 آکورد قابل اجرا هستند. این آکوردها عبارتند از فا ماژور، لامینور، سل ماژور و دو ماژور. با این چهار آکورد جادویی می‌توانید ده ها آهنگ ایرانی و خارجی را با ریتم های مختلف بنوازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با گیتار آواز تماس بگیرید.

معرفی دیگر آهنگ های ساده برای شروع یادگیری گیتار

معرفی دیگر آهنگ های ساده برای شروع یادگیری گیتاراجرای آهنگ های ساده با گیتار

آهنگ های بسیاری وجود دارد که می‌توانید در اول کار آن ها را بنوازید. کار با آهنگ های ساده به شما کمک می‌کند مهارت بیشتری بدست بیاورید و حرکات انگشتان روی آکورد ها دقیق تر حرکت کند. با کمک گیتار الکتریک و آکوستیک می توانید آهنگ های ساده را تمرین کنید، البته پیشنهاد می‌کنیم اگر مبتدی هستید از گیتار آکوستیک استفاده کنید.

سوالی که بیشتر مبتدیان در شروع کار از خود می‌پرسند این است که، نخستین آهنگی که باید یاد بگیریم چیست؟ در ادامه به چند نمونه از آهنگ های ساده برای افراد تازه کار اشاره می کنیم.

آهنگ I wanna be there

این آهنگ تنها از سه آکورد ساده تشکیل شده است. این آکورد ها معمولا پایه کار به شمار می‌روند و زمانی که به خوبی آن ها را یاد بگیرید، نواختن آهنگ دیگر برایتان مشکل ساز نیست. فرآیند استفاده از این آکورد ها به این ترتیب است که؛ ابتدا بتوانید بدون هیچ دغدغه ای هر کدام را سوییچ کنید، تا آهنگ مورد نظر خوانده شود. این یکی از ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار است. G،  C و D آکوردهای تشکیل دهنده این آهنگ جذاب هستند.

آهنگ What’s up

باید بدانید که این آهنگ بیشتر از سه آکورد ندارد  B, AM ,G, D, Eو برای نواختن آهنگ از آن ها استفاده می‌شود. با کمک این آکورد ها می‌توانید موسیقی ساده و دلنوازی را اجرا کنید.

آهنگ Love me do

زمانی که این آهنگ مشهور را می‌نوازید، تنها دو آکورد اولیه استفاده کنید تا به پل آهنگی دست بیابید در آن یک آکورد جدید دِ ماژور بیافزایید. آهنگی که شروع آن نیاز به دو آکورد داشته باشد، بسیار آسان است. نکته بسیار مهم؛ هر موسیقی الگوی مخصوص خودش را دارد و شما هر آهنگی را که انتخاب می‌کنید الگوی نوازندگی نیز متغییر می‌شود.

آهنگ Three little birds

برای شروع این آهنگ ساده از سه آکورد، ای ، دی، آی استفاده کنید. این آهنگ جزو ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار محسوب می‌شود.

آهنگ Brown eyed girl

این آهنگ به دلیل ساده و زیبا بودن در مجالس عروسی بهترین انتخاب است. آهنگ معرفی شده تنها از سه آکورد جی ماژور، سی ماژور و د ماژور استفاده می‌کند.

آهنگ Achy breaky heart

شما می‌توانید این آهنگ تایم کم را روی گیتار با آکورد های جی، سی انجام دهید. آهنگ مورد نظر از یک الگوی ساده پیروی می‌کند و بهترین گزینه برای شروع افراد مبتدی است.

آشنایی با مقدمات شروع نواختن گیتار

آشنایی با مقدمات شروع نواختن گیتارنخستین کار در شروع نواختن گیتار توجه به یک سری مقدمات اصولی است که تاثیر فراوانی در یادگیری گیتار دارد. یعنی پیش از آن که به فکر پیدا کردن ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار باشید، باید اصول و قوانین پایه ای را بشناسید.

آموزش رشته ها: در این بخش باید تمرکز خود را روی رشته ها یا همان سیم های گیتار بگذارید و بدانید گیتار را چگونه کوک کنید. بیشتر مواقع سیم ها شماره گذاری شده اند و سیم هایی ضخیم و سنگین تر ، شماره ۶ بوده و سیم های نازک و سبک، شماره ۱ هستند. رشته های ۱ تا ۶ با نت E شروع به نواختن می‌کند. اگر رشته ها را نشناسید، اجرای ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار دشوار خواهد بود.

آموزش آکورد پایه: به طور کلی، آکورد برای دو یا چند نت به‌کاربرده می‌شود. معمولاً از آکورد ها برای ایجاد قطعات ریتم گیتار، دیواره های صدا، بوم ها و به عنوان پس زمینه نواختن و لید گیتار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توصیه می‌شود، برای نواختن گیتار ابتدا از آکورد های باز شروع کنید که ترکیبی از رشته های باز و نت های فرت شده است که نزدیک مهره پخش می‌شود. برای آموزش آکورد های نواری باید بدانید که یک انگشت در یک راستا به گردن های گیتار کشیده می‌شود و صدای زیبایی تولید می‌کند.

ملودی های اساسی و ریف: این اصطلاحات معمولاً به آکورد بافت دار گیتار که خط های تکی روی آن وجود دارد نواخته می‌شود. اگر شما علاقه زیادی به گیتار زدن دارید، ابتدا به سراغ اجرای ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار بروید. چون می‌توانند انگیزه شما را برای یادگیری افزایش دهند.

اسکیل های پایه: نکته بسیار مهمی که باید در اول کار با گیتار به خوبی آموزش دیده باشید، اسکیل است. یادگیری اسکیل ها به نواختن آسان و بدون گم کردن رشته ها کمک بسیاری می‌کند و می‌توانید انگشتان را به آسانی روی سیم ها حرکت دهید. اسکیل ها به دو دسته اصلی و پنتاتونیک مینور تقسیم بندی می‌شوند.

انواع اسکیل های پایه

 1. انواع اسکیل های پایهاسکیل پنتاتونیک مینور:
  این نوع اسکیل ساده بوده و الگوی آسانی دارد. اسکیل پنتاتونیک مینور برای بیشتر تک نوازی های گیتار حتی در سطح پیشرفته راک، پاپ و بلوز پایه اصلی محسوب می‌شود.
 2. اسکیل اصلی:
  مهم ترین مرکز آموزش موسیقی غربی به صورت تئوری و هارمونی اسکیل اصلی نام دارد. منظور از اسکیل اصلی، نت های سیاه و نت ریشه ای است که داشتن مهارت در این زمینه به شما کمک می‌کند به تخصص شما روز به روز افزوده شود و نوازنده زبردستی شوید.
 3. استفاده از تونر الکتریکی:
  هر باری که قصد گیتار زدن را دارید باید ساز خود را کوک کنید بنابراین، استفاده از تونر الکتریکی در این شرایط الزامی است. تنها نکته ای که باید به آن دقت کنید ترتیب رشته ها است، به گونه ای که روی نت ها به درستی کوک کنید. رشته ها را با مهره مخصوص گیتار سفت می‌شوند. برای بالا بردن گام مهره محکم کرده و با شل کردن آن گام را پایین می‌آید.
 4. کوک کردن گیتار به روش دستی:
  البته شما می‌توانید بدون استفاده از تونر الکتریکی گیتار را به روش دستی کوک کنید. نخستین کار برای کوک کردن گیتار کشیدن سیم ۵A، فرت ۵، سیم ۶ و سیم ۵ به صورت هماهنگ است. این کار را برای هر سیم به غیر از سیم دوم تکرار کرده سپس فرت چهارم و سیم سوم را کوک کنید.
 5. دست گرفتن اصولی گیتار:
  صحیح گرفتن گیتار به شما کمک می‌کند تا بتوانید ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار را به خوبی بنوازید. برای انجام این کار کافیست، روی صندلی بنشینید و شانه ها و پشت را صاف و پا ها به اندازه عرض شانه باز کنید. گردن را مقداری به سمت بالا حرکت دهید به گونه ای که انگشت روی سیم های گیتار به خوبی حرکت داده شود.

چگونه نت های دفتر موسیقی را مطالعه کنیم؟

چگونه نت های دفتر موسیقی را مطالعه کنیم؟برای یادگیری نت های موسیقی ابتدا باید بدانید موسیقی چگونه نوشته می‌شود. از این پس به مرور می‌توانید نت های موسیقی را به خوبی تمرین و تکرار کنید. علامت TAB نشان دهنده سیم یا رشته های گیتار است. خطوط پایین به سیم های نازک و کم حجم و خطوط بالا برای رشته های باریک ضعیف اشاره دارد. در این مرحله اعداد به شما می‌گوید، انگشت را روی کدام فرت قرار دهید و به محض کنار هم چیده شدن فرت ها، باید نت ها را با هم بنوازید.

راهنمای خرید گیتار برای شروع یادگیری

راهنمای خرید گیتار برای شروع یادگیریپیش از آن که به یادگیری گیتار اقدام کنید، شاید گمان می‌کردید یک کار بسیار سخت و دشواری است، اما زمانی که با آموزش های فراوان و کمک گرفتن از یک استاد با تجربه و حرفه توانستید ساده ترین آهنگ ها برای شروع یادگیری گیتار بنوازید یک حس هیجان انگیز و یک تجربه لذت بخشی برایتان به دنبال خواهد داشت. ساز های گیتار در سه مدل به فروش می‌رسد و شما می‌توانید با توجه به نوع استفاده ای که از آن دارید، یکی را طبق سلیقه خود خریداری کنید. گیتار های آکوستیک و الکتریک برای افرادی که مبتدی هستند شاید گیج کننده و کار با آن دشوار باشد به هیچ عنوان در خرید گیتار دچار شک و تردید نشوید.

مهم ترین راهنمای خرید گیتار برای شروع این است که ابتدا به فروشگاه های مختلف به صورت حضوری و آنلاین مراجعه کنید که آیا گیتار مورد پسند شما را دارد یا هزینه آن متناسب با بودجه شماست. خرید گیتار از مهم ترین مراحل برای نواختن ساده ترین آهنگ ها با شروع یادگیری گیتار است. به همین دلیل باید در خرید گیتار مناسب توجه ویژه ای داشته باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]