نکات بسیار مهم برای خرید گیتار

نکات بسیار مهم برای خرید گیتار

بررسی 10 مورد از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار

بررسی 10 مورد از نکات بسیار مهم برای خرید گیتارآگاهی از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار به شما کمک می‌کند تا خریدی مناسب با آنچه که نیازتان است داشته باشید. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم. با گیتار آواز همراه باشید.

آشنایی با نکات بسیار مهم برای خرید گیتار به شما کمک می‌کند تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. خوب است تا قبل از اقدام به خرید حتما یک سری اطلاعات در این خصوص داشته باشید تا بتوانید گیتار مورد نظرتان را به راحتی انتخاب و خریداری کنید. در اینجا به نکات و موارد مهمی که در خرید باید بدانید اشاره خواهیم داشت.

  1. علت خرید گیتار

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار هدف از خرید آن یا علت خرید است. در گام اول شما باید بدانید که چرا و به چه علت قصد خرید گیتار را دارید. این را در نظر داشته باشید که چه مبتدی باشید یا حرفه ای، چه بار اولی باشد که می‌خواهید گیتار بخرید چه بار دهم، در صورتی می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید که هدفمند خرید کنید.

  1. بودجه خرید گیتار

در گام بعدی تعیین بودجه برای خرید گیتار اهمیت زیادی دارد. شما می‌بایست با توجه به بودجه ای که دارید، گیتار مناسب را انتخاب کنید. البته این را در نظر داشته باشید که کیفیت متریال های به کار رفته در گیتار، تجهیزات و متعلقات آن، جنس و نوع بدنه گیتار و… همگی در قیمت آن موثر هستند.

  1. نوع گیتار

از دیگر نکات بسیار مهم برای خرید گیتار این است که شما نوع گیتار مورد علاقه تان را انتخاب کنید. اگر طرفدار قطعات پاپ هستید و می‌خواهید در این زمینه فعالیت هنری خود را دنبال کنید، گیتار کلاسیک برایتان مناسب است. در صورتی که موسیقی کانتری را می‌پسندید خرید گیتار آکوستیک برای شما مناسب تر است. البته گیتار آکوستیک برای نواختن سبک های جاز، راک و… نیز مناسب است.

  1. خرید گیتار نو یا کارکرده

خرید گیتار دست دوم از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است زیرا باید هزینه کمتری را برای آن بپردازید. اما اگر مبتدی هستید بهتر است تا با یک گیتار نو شروع کنید تا در کیفیت آموزش و یادگیری تان خللی ایجاد نشود.

بررسی کامل ویژگی های ظاهری گیتار

بررسی کامل ویژگی های ظاهری گیتارعلاوه بر توجه به نکات بسیار مهم برای خرید گیتار، حتما در هنگام خرید این ساز به مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم، توجه داشته باشید.

  1. توجه به سایز گیتار

توجه به سایز گیتار از جمله نکات بسیار مهم برای خرید گیتار است. سایز گیتار باید کاملا مناسب هنرجو باشد. برای هر رده سنی گیتار با سایز مناسب وجود دارد. بنابراین در هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید.

  1. سالم بودن گیتار

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار این است که ظاهر گیتار از هر نظر کاملا سالم و بدون عیب و نقص باشد. هیچ گونه ترک، شکستگی، جداشدگی و… نباید روی بدنه یا سایر قسمت های گیتار وجود داشته باشد.

  1. صاف بودن نک گیتار

در خرید گیتار باید به این موضوع دقت داشته باشید که نک آن در صاف ترین حالت ممکن قرار داشته باشد. در صورتی که در قسمت نک گیتار قوس یا خمیدگی وجود داشته باشد قطعا نوازندگی دشواری را با آن تجربه خواهید کرد.

بررسی ویژگی های فنی در خرید گیتار

  1. بررسی ویژگی های فنی در خرید گیتارسالم بودن قسمت های الکتریکی گیتار

به آمپلی فایر، سوییچ ها و سایر قسمت های الکتریکی گیتار دقت کنید و ببینید که تمامی اجزا کاملا سالم باشند. در صورتی که به هنگام تغییر تاب یا سوییچ ها هرگونه سر و صدای اضافه ای به گوش برسد، قطعا مدار گیتار مشکلی دارد.

  1. خارج شدن از کوک

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار این است که گیتار به راحتی از کوک خارج شود. این مورد جزو نکات فنی در خرید گیتار است که باید به آن توجه داشته باشید. البته در صورتی که شما یک فرد مبتدی باشید بهتر است تا برای خرید گیتار با یک نوازنده و یا فرد آشنا به جزییات گیتار همراه شوید تا او مشخصات فنی را به خوبی مورد بررسی قرار دهد.

  • برند گیتار

در خرید گیتار قبل از اینکه برند آن مهم باشد، خوش دست بودن گیتار مهم است. بنابراین معیار را صرفا برند گیتار قرار ندهید. یکی از نکات بسیار مهم برای خرید گیتار توجه به کیفیت کلی ساز است، نه برند آن.جهت کسب اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.