آموزش آهنگ مرغ سحر با گیتار

قطعه مرغ سحر

دانلود آموزش آهنگ مرغ سحر

آموزش قطعه مرغ سحر همراه نت و تبلچر

آموزش قطعه مرغ سحر
آموزش-قطعه-مرغ-سحر

قطعه مرغ سحر یکی از بهترین قطعاتی است که میتوان برای یادگیری بهتر نت­ها روی سه سیم اول گیتار کار کرد.

از آنجایی که این قطعه در گام دو ماژور قرار دارد و در اجرای آن فقط از نت­های سه سیم اول گیتار استفاده میشود تمرین این قطعه از روی نت و سپس اجرای آن روی ساز می­تواند کمک شایانی به بهبود توان نت­خوانی و همینطور تثبیت محل قرار گیری نت­های سه سیم اول در ذهنمان داشته باشد.

نکات اساسی در یادگیری قطعه مرغ سحر:

نکات اساسی در یادگیری قطعه مرغ سحر
قطعه مرغ سحر

* این قطعه برای ساز گیتار در میزان نمای ¾ تنظیم شده بنابراین ما در هرمیزان میتوانیم سه نت سیاه یا یک سفید و یک سیاه و بلعکس، یا یک نت سفید نقطه دار و یا ترکیبی از نت­های بالا را داشته باشیم نکته این است که جمع زمانی نت­ها در هرمیزان معادل سه نت سیاه شود.

* در نت­ نگاری این قطعه شاهد حضور خط اتحاد( کمان بین دو نت همنام ) هستیم که به این معنی است که پس از اجرای نت اول بجای نواختن دومین نت زمان نت دوم را برای نت اول محاسبه می­کنیم و نت دوم را   نمی­زنیم.

نت مرغ سحر
قطعه مرغ سحر

*چون قطعه تک صدایی است بنابراین از تکنیک آپویاندو برای نواختن نت­ها بهره می­گیریم و حتما باید نت­ها را به شیوه آپویاندو و یکی در میان نواخت یعنی اگر اولین نت را با انگشت i نواختیم نت دوم را باید با انگشت m بنوازیم.

* برای اجرای هر خط از قطعه مرغ سحر اول نت­های آن خط را با ضرب گرفتن سلفژ کنید و بعد آن خط را روی ساز پیدا کرده و بنوازید.

*تلاش کنید در چند روز اول هر خط را از روی نت تمرین کنید تا با محل قرارگیری نت­ها روی پنج خط حامل آشنا شده و در ذهنتان تثبیت شود د ادامه بعد از چند روز خود به خود قطعه را حفظ خواهید شد واجرا برایتان ساده میشود.

*اگر در هنگام اجرا نمی­توانید همزمان هم به نت نگاه کنید و هم تکنیک دست چپ و راست را رعایت کنید پیشنهاد میکنم هر بخش را جدا تمرین کنید یعنی محل نت­ها را روی دسته گیتار بدون دست راست شناسایی کنید و بگیرید بعد بدون استفاده از دست چپ سیم­های مورد استفاده در دست راست را بررسی کنید و بر انجام صحیح تکنیک درست آپویاندو نظارت کنید در نهایت بعد از نت خوانی، این موارد را با هم ترکیب کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با گیتار آواز تماس برقرار کنید. برای مشاهده آموزش آهنگ LOVE STORY با گیتار کلیک کنید.

نت مرغ سحر

نت مرغ سحر
قطعه مرغ سحر

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]