5 دلیل برای گیتار زدن با دستان کوچک

گیتار زدن با دستان کوچک

5 دلیل برای اینکه دستان کوچک مشکلی برای گیتار زدن ایجاد نمی‌کنند؟

5 دلیل برای اینکه دستان کوچک مشکلی برای گیتار زدن ایجاد نمی‌کنند؟
گیتار زدن با دستان کوچک

اگر گمان می‌کنید که گیتار زدن با دستان کوچک برایتان مشکل ساز است، خواندن این بخش را از دست ندهید. 5 دلیل برای اینکه دستان کوچک مشکلی برای گیتار زدن ایجاد نمی‌کنند را بررسی خواهیم کرد.افراد دیگر توانسته اند شما هم می‌توانید. گیتار زدن برای افرادی که دستان کوچکی دارند مشکلی به وجود نمی‌آورد. آیا می‌دانید چرا؟ در اینجا به دلایل مهمی که در این خصوص مطرح است اشاره می‌کنیم.

 1. از نظر فیزیکی محدودیتی ندارید

یکی از دلایلی که اثبات می‌کند گیتار زدن با دستان کوچک مشکلی به وجود نمی‌آورد این است که شما از نظر فیزیکی محدودیت ندارید. آناتومی بدن انسان به گونه ای است که توانایی تطبیق با هر شرایطی را دارد. از این رو شما می‌توانید به سادگی انگشتانتان را به سیم های گیتار برسانید و بدنتان را با این موضوع تطبیق دهید. ممکن است در ابتدا این موضوع کمی برایتان دشوار باشد اما به مرور زمان و با انجام تمرینات مخصوص شاهد نتایج مثبتی خواهید بود.

 1. طراحی گیتارها با قبل متفاوت است

  طراحی گیتارها با قبل متفاوت است
  گیتار زدن با دستان کوچک

شاید در گذشته گیتار زدن برای افرادی که دستان و انگشتان کوچکی داشتند کار دشواری بود. با توجه به تغییراتی که در ساخت و تولید گیتارها به وجود آمده است باید بگوییم امروزه گیتارها بهینه سازی شده اند. بدیهی است است که این بهینه سازی برای برطرف کردن یک سری از مشکلات انجام شده است. بنابراین می‌توان گفت افرادی که دستان و انگشتان کوچکی دارند می‌توانند به راحتی از گیتارهای جدید و امروزی بدون هیچ مشکلی استفاده کنند و ساز بزنند.

 1. تکنیک های مختلف به کمکتان می‌آیند

شما می‌توانید برای گیتار زدن از تکنیک های مختلفی استفاده کنید. شاید نواختن بعضی از نت ها برایتان کمی دشوار باشد اما با تکنیک های مختلف می‌توانید قطعه های متفاوتی را اجرا کنید. بدین ترتیب شما قادر به نواختن نت های مختلف با الگوهای متفاوتی هستید. خوب است تا بدانید بسیاری از افراد از همین طریق توانسته اند مهارتشان را در نواختن گیتار بالا ببرند.

 1. وقتی کودکان می‌توانند شما هم می‌توانید!

یکی از 5 دلیل برای اینکه دستان کوچک مشکلی برای گیتار زدن ایجاد نمی‌کنند، کودکان هستند! اگر توجه کرده باشید می‌بینید که بسیاری از کودکان در سراسر دنیا با دستان کوچک خود قطعات سخت و پیچیده را اجرا می‌کنند. بنابراین کوچک بودن دست ها یا کوتاه بودن انگشتان دلیلی بر فاصله گرفتن از این ساز نمی‌شود. زمانی که کودکان خردسال به این سطح از توانایی می‌رسند، قطعا شما نیز می‌توانید.

 1. از گیتاریست های حرفه ای الگو بگیرید

برای موفقیت در گیتار زدن از گیتاریست های معروف الگو بگیرید. اگر به گیتاریست های حرفه ای توجه کرده باشید می‌بینید که آنها دست های ظریف و کوچکی دارند. تنها بالا بردن مهارتشان در نواختن گیتار است که به آنها کمک کرده تا به یک نوازنده حرفه ای تبدیل شوند. حتی خوب است تا بدانید بعضی از نوازنده ها برای نواختن پاور کوردها شست خود را دور دسته گیتارشان حلقه می‌کنند. بنابراین می‌توانید با الگو گرفتن از این افراد برای نواختن گیتار تلاش کنید و مهارتتان را بالا ببرید.

برای گیتار زدن با دستان کوچک به این چند نکته توجه کنید

برای گیتار زدن با دستان کوچک به این چند نکته توجه کنید
گیتار زدن با دستان کوچک

 

 • برای گیتار زدن با دستان کوچک لازم است تا حتما نسبت به خرید گیتار مناسب با سایز دست ها و انگشتانتان اقدام کنید. همانطور که گفتیم امروزه گیتارها بهینه سازی شده اند و گیتارهایی مناسب افرادی که دستشان کوچک است طراحی و تولید شده است.
 • اگر گیتار زدن برایتان دشوار است نباید از نواختن این ساز منصرف شوید. برای موفقیت باید مهارت خود در نواختن گیتار را بالا ببرید.
 • تمرین کردن و کمک گرفتن از تکنیک های مختلف برای نواختن گیتار به شما کمک زیادی می‌کند. از این موضوع غافل نشوید و حتما به آن توجه داشته باشید.
 • خوب است تا بدانید حتی افرادی که به دلیل مشکلات جسمی به صورت غیر طبیعی انگشتان کوچکی دارند نیز می‌توانند با کمک یک سری راهکارها به نواختن گیتار ادامه دهند. بنابراین خودتان را محدود نکنید و حتما از روش های مختلف برای بالا بردن مهارتتان در نوازندگی استفاده کنید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.