بررسی انواع پیکاپ

بررسی انواع پیکاپ

بررسی انواع پیکاپ

بررسی انواع پیکاپ
بررسی انواع پیکاپ

انواع پیکاپ کارایی متفاوتی با یکدیگر دارند. در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است تا ابتدا با ویژگی آنها آشنا شوید. با گیتار آواز همراه باشید.

پیکاپ گیتار چیست؟

پیکاپ گیتار چیست؟
بررسی انواع پیکاپ

انواع پیکاپ گیتار را می‌شناسید؟ قبل از اینکه به بررسی انواع پیکاپ بپردازیم بهتر است تا ببینیم پیکاپ گیتار چیست؟ پیکاپ قسمتی از گیتار است که به واسطه آن ما صدای ساز را می‌شنویم. این مگنت سیم پیچی شده لرزش تارهای گیتار را به صدا و سیگنال الکتریکی تبدیل می‌کند.

به طور کلی پیکاپ ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها کاربردهای متفاوتی نیز دارند. در حقیقت این تفاوت پیکاپ ها در گیتارها است که باعث تفاوت سبک نواختن می‌شود. بنابراین اگر از پیکاپ درستی استفاده نشود قطعا از نواختن قطعه مورد نظرتان نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت.

آشنایی با دسته بندی انواع پیکاپ

آشنایی با دسته بندی انواع پیکاپ
بررسی انواع پیکاپ

به طور کلی بررسی انواع پیکاپ ها با کاربردهای مختلفی که دارند به سه دسته اکتیو و پسیو و اکتیو باس تقسیم بندی می‌شوند. پیکاپ هایی که در هر دسته قرار می‌گیرند از نظر سبک صدا با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. بنابراین اگر قصد خرید پیکاپ را داشته باشید خوب است تا به این موضوع دقت داشته باشید.

• پیکاپ اکتیو

همانطور که از نامش پیداست پیکاپ اکتیو از یک سری مدارهایی استفاده می‌کند که به واسطه یک منبع انرژی حمایت می‌شود. این منبع انرژی از یک باتری 9 ولتی که داخل گیتار نصب می‌شود تغذیه می‌کند. پیکاپ اکتیو یکی از انواع پیکاپ ها است که باعث تقویت سیگنال ها می‌شود. در نتیجه صدای خروجی صدایی با سیگنال های قوی تر است. با استفاده از پیکاپ های اکتیو شما می‌توانید فرکانس دلخواهتان را تنظیم کنید.

• پیکاپ پسیو

یکی دیگر از بررسی انواع پیکاپ ها پیکاپ پسیو است. این پیکاپ شکل اولیه و ابتدایی پیکاپ ها است که در طول تاریخ ساخته شده اند. اگر به نام آن نیز توجه کنید متوجه قدیمی بودن آن می‌شوید. با استفاده از پیکاپ های پسیو شما می‌توانید صدای گرم و زنده ای ایجاد کنید. همچنین این پیکاپ ها تقریبا از اکثر سبک ها پشتیبانی می‌کنند.

• پیکاپ اکتیو باس

پیکاپ اکتیو باس نمونه گران قیمت تر و جدیدتری در مقایسه با سایر پیکاپ ها است. این پیکاپ به نوازنده امکان می‌دهد تا تن های مختلفی را برای صدا تنظیم کند و به راحتی صدای سازش را متناسب با سبک دلخواه تنظیم کند.
معرفی چند نمونه از پیکاپ ها
در اینجا شما را با انواع پیکاپ آشنا می‌کنیم و کاربرد و کارایی هر یک را برایتان مطرح خواهیم کرد.

• Single Coil

یکی از انواع پیکاپ ها پیکاپ سینگل کویل است. این پیکاپ از یک مگنت تک هسته ای استفاده می‌کند و صدای بسیار سبک و شفافی دارد. معمولا پیکاپ های سینگل کویل برای سبک هایی مانند سبک کانتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته باید این را به خاطر داشته باشید که استفاده از این پیکاپ در اغلب سبک ها رایج است. در حالت کلی پیکاپ های سینگل کویل برای صداهای دیستورشن سنگین مناسب نیست

• Soap Bar

این پیکاپ گیتار از یک قاب عریض تر برخوردار است. از این پیکاپ ها پین خارج شده است و به همین علت سیم پیچی متفاوتی دارند. پیکاپ های Soap Bar در یک قاب به طور کامل مهر و موم شده اند. به همین علت در برابر فرسودگی و سایر آسیب های این چنینی مقاوم تر هستند.

• P90

یکی دیگر از انواع پیکاپ ها p90 است. این پیکاپ ها در مقایسه با سینگل کویل خروجی قوی تر و تقویت شده تری دارند. همچنین عمق صدایی که ایجاد می‌کنند از پیکاپ های سینگل کویل بیشتر و عمیق تر است. بنابراین باید بگوییم برای سبک های بلوز و راک گزینه ایده آلی هستند.

• Humbucker

این پیکاپ گیتار در واقع دو سینگل کویل است که به یکدیگر چفت شده اند. این پیکاپ در عین حال که صدای شفافی دارد به انتقال صدای سیم های گیتار به امپ کمک زیادی می‌کند. همچنین نویز زیادی از این پیکاپ ها تولید می‌شود. در مقایسه با سینگل کویل باید بگوییم این پیکاپ صدا و خروجی قوی تری دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با گیتارآواز تماس بگیرید.