آکورد گیتار خونه ما

آکورد گیتار خونه ما

آموزش آهنگ خونه ما دوره دوره

آموزش آهنگ خونه ما دوره دوره از مرجان فرساد

آکورد گیتار خونه ما را در این مقاله مشاهده میکنید . یکی از آهنگ­ های اولین آلبوم مرجان فرساد به اسم گل­ های آبی است که در سال 2014 منتشر شد و به همراه آهنگ پرتقال من مورد استقبال زیادی قرار گرفت. مرجان فرساد که تصویرگری و انیمیشن شغل اصلی­ اش است پس از اینکه آهنگ پرتقال من مورد توجه زیادی در یوتیوب قرار گرفت تصمیم به فعالیت جدی تر در زمینه موسیقی گرفت و در ادامه در سال 2020 آلبوم دیگری به اسم درخت سپید منتشر کرد.

ریتم و گام آهنگ خونه ما از مرجان فرساد

قطعه آهنگ خونه ما در میزان نمای 3/4 نگاشته شده و تمپو  آن 123 است و می­توان برای زدن و خواندن آهنگ خونه ما از ریتم والس استفاده کرد نکته دیگر اینکه گام آهنگ خونه ما سی بمل مینور است که برای راحتی اجرا روی گیتار می­توان از کاپو در باره­ ی یک استفاده کرد و گام قطعه را لا مینور فرض کرد تا بتوان به­ سادگی این قطعه را اجرا کرد. نکته دیگر اینکه برای صدای آقایون پیشنهاد میشه از کاپو در فرت­ های پایین ­تر (مثلا فرت 5) استفاده شود.

آکوردهای آهنگ خونه ما

سه آکورد اصلی آهنگ خونه ما ،  آکوردهای درجات اصلی گام لا مینور  یعنی: لا مینور Am، ر مینور Dm و می هفت( E7) هستند. آکورد لامینور از نت­های لا، دو و می ساخته شده که روش اجرای آن روی گیتار را در تصویر زیر مشاهده می­کنید:

آکورد گیتار خونه ما

آکورد رمینور از نت­ های رِ،فا و لا تشکیل شده و نحوه ­ی اجرای آن روی گیتار به شکل زیر است

آکورد گیتار خونه ما
آکورد گیتار خونه ما

آکورد می هفت از نت­های می، سل ­دیز، سی و رِ تشکیل شده و اجرای آن روی گیتار معمولا به دو به شکل زیر است:

آکورد گیتار خونه ما
آکورد گیتار خونه ما

علاوه بر آکوردهای گفته شده در بالا یک آکورد دیگر در آهنگ خونه ما از مرجان فرساد استفاده شده و آن آکورد D dim 7 یا همان آکورد B dim 7  در حالت معکوس است که از نت های سی، رِ، فا و لا بمل تشکیل شده که در اینجا به سادگی با گرفتن نت سل­دیز ( که همان لا­بمل می ­شود) و زدن سیم ­های چهارم،سوم و دوم ( سیم­ های شش، پنج و یک نواخته نمی ­شوند) می­توانیم این آکورد را اجرا کنیم.

آکورد گیتار خونه ما
آکورد گیتار خونه ما

علاوه بر دو شکلی که در بالا آمده در آهنگ خونه ما آکورد می هفت را می­ توان به دوشکل دیگر اجرا کرد که یک فرم به شکل زیر است که در اجرای این فرم سیم پنج  و چهار نباید نواخته شود ( سیم ­های شش، سه، دو و یک نواخته می ­شوند)

آکورد گیتار خونه ما
آکورد گیتار خونه ما

فرم دیگر اجرای آکورد می هفت به شکل معکوس اول است یعنی نت سل­دیز  در بخش باس قرار میگیرد و روی سیم ششم فرت 4 گرفته می ­شود نحوه گرفتن این آکورد را در شکل زیر می ­بینید:

آکورد گیتار خونه ما
آکورد گیتار خونه ما

زدن و خواندن آهنگ خونه ما از مرجان فرساد

برای اجرای آهنگ خونه ما و یا هر آهنگ پاپ دیگر پیشنهاد می کنیم اول ملودی خط آواز را تمرین کرده و نت­ های آن را شناسایی کرده و با ساز ملودی را زده و بشنوید و بعد تلاش کنید آهنگ را با گیتار بزنید و بخوانید. این کار از یک طرف کمک میکند تا کوک صدایتان را با نت­ ها و آکوردهای آهنگ هماهنگ کرده و به کمک شنیدن صدای نت­ ها و تکرار کردن صدای نت­ ها با حنجره، به کوک بهتری در آوازتان برسید و از طرف دیگر می ­تواند به انتخاب بهتر آکوردهای هر آهنگ کمک کند.

 نکته دیگری که باید در اجرای آهنگ خونه ما رعایت کنیم نحوه ورودهای آواز در میزان ها و همینطور هماهنگ شدن ریتم ما با آکوردها و آواز است که برای درک بهتر این نکات و همینطور آموزش کامل آهنگ خونه ما از مرجان فرساد پیشنهاد می­کنم ویدئو زیر را حتما مشاهده کنید تا یک اجرای خوب و درست از این قطعه داشته باشید.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مقاله آکورد گیتار خونه ما میتوانید با گیتار آواز تماس بگیرید.

 

آکورد گیتار آهنگ خونه ما دوره دوره از مرجان فرساد

دانلود آکورد خونه ما مرجان فرساد

 

خونه Amما دور دوDm ره   پشت کوه  Ddim7های صبوAmره

Amپشت دشAmتای طلا E/#Gیی پشت صحDdim7را های خاAmلی

Amخونه E7ماست اونور Amآب اونور E7موجای بی Amتاب

Am پشت جنE7گلای سرAmوه تو ی روE7یاست توی Amخواب

Amپشت اقAm یانوس آ Dmبی پشت باغ Ddim7های گلاAmبی

Amاونور Amباغ های ان E/#Gگور پشت کن Ddim7دوهای زن Amبور

Amخونه E7ما پشت اب Amراست اونور E7دلتنگی Amماست

Amته جا E7ده های خی Amس پشت با E7رون پشت در Amیاست

Amخونه Dmما قصه داAmره آلبالو E7 و پسته داAmره

Amپشت خنDmده های گر Amمش آدما E7ی خسته دا Amره

Amخونه E7ما شادی دا Amره توی حو E7ضاش ماهی دا Amره

Amکوچه ها E7ش توپ بازی داAmره گربه ها E7ی نازی داAmره

Amخونه Dmما گرم و صمیAmمی Am/E رو دیوا E7راش عکسا E7/Bی قدی Amمی

Amعکس با Dmزی توی ایAmوون Am/E لب درE7یا E7/B تو تابسAmتون

Amعکس اون E7روز زیر با Amرون با یه بغE7ض E7/Bو یک چم Amدون

Amرفتن از E7پیش E7/Bآدما Amی نازنیE7ن و E7/Bمهر Amبون