معرفی سازهای موسیقی غربی

معرفی سازهای موسیقی غربی

سازهای موسیقی غربی کدام سازها هستند؟

سازهای موسیقی غربی کدام سازها هستند؟
معرفی سازهای موسیقی غربی

آیا سازهای موسیقی غربی را می‌شناسید؟ این سازها جزو معروف ترین ها در سراسر دنیا هستند که بهتر است با آنها آشنایی پیدا کنید. با مقاله معرفی سازهای موسیقی غربی سایت گیتار آواز همراه باشید.

سازهای موسیقی غربی امروزه در کشور ما و در سایر کشورهای دیگر ، به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این سازها انواع مختلف و سبک های متفاوتی دارند. همچنین باید این را بدانید که تعداد این سازها کم نیست. بنابراین هر فرد با توجه به علاقه و گرایشی که دار می‌تواند یکی از این سازها را انتخاب کرده و آموزش های لازم را ببیند. شاید یکی از معروف ترین سازهای موسیقی غربی که همه ما از صدای دلنواز و روح نواز آن آشنایی داریم، پیانو باشد.

پیانو یکی از نام آشناترین و معروف ترین سازهای غربی است که در تمام دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. بنابراین سبک سازهای غربی با سازهای سنتی ما ایرانی ها کاملا متفاوت است. استفاده از این سازها برای نواختن موسیقی هایی با سبک جاز، راک، کلاسیک و… رایج است. در اینجا تصمیم داریم شما را با نمونه های مختلفی از سازهای غربی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

معروف ترین ساز های غربی

معروف ترین ساز های غربی
معرفی سازهای موسیقی غربی

با معرفی سازهای موسیقی غربی معروف همراه باشید.

  1. پیانو

همانطور که گفتیم پیانو جزو معروف ترین سازهای موسیقی غربی است که در سبک و ژانر کاملا خاص و متفاوت با سایر موسیقی های دیگر قرار دارد. خوب است تا بدانید پیانو تنها در آمریکا 21 میلیون طرفدار دارد! طنین دلنواز این ساز افراد زیادی را به خود علاقه مند کرده است. به همین علت پیانو در زُمره بهترین سازهای دنیا قرار دارد.

  1. ویولون

از دیگر سازهای موسیقی غربی که بسیار معروف است، ویولون می‌باشد. ویولون جزو قدیمی ترین و معروف ترین سازهایی است که نواختن آن با سختی های متعددی همراه است. با استفاده از این ساز ژانرهای مختلف موسیقی از جمله جاز، پاپ، کانتری و… قابل اجرا است.

  1. فلوت

فلوت سازی نسبتا ساده است که صدای آن با وارد شدن جریان هوای دهان تولید می‌شود. این ساز غربی در لیست ده ساز برتر دنیا قرار دارد و جزو سازهای سرگرم کننده غربی به حساب می‌آید.

  1. گیتار باس

از جمله دیگر سازهای موسیقی غربی، گیتار باس است. در مقایسه با سازهای دیگر، یادگیری گیتار باس ساده نیست. این ساز در بسیاری از سبک های موسیقی نواخته می‌شود و جزو یکی از ضروریات به حساب می‌آید.

معرفی چند نمونه از آلات موسیقی غربی

معرفی چند نمونه از آلات موسیقی غربی
معرفی سازهای موسیقی غربی

در بخش قبل به معرفی سازهای موسیقی غربی پرداختیم. حال پس از آشنایی با معروف ترین سازهای موسیقی غربی خوب است تا با سایر آلات موسیقی غربی نیز آشنا شویم.

  1. ساکسیفون

اگر با ساکسیفون آشنایی داشته باشید قطعا یاد موسیقی جاز می‌افتید. ساکسیفون مانند فلوت با وارد شدن جریان هوای داخل دهان نواخته می‌شود. یادگیری این ساز نسبتا ساده است و افراد با گرایش های مختلف می‌توانند نسبت به آموختن این ساز اقدام کنند.

  1. گیتار الکتریک

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سازهای موسیقی غربی، گیتار الکتریک است. این ساز غربی در لیست ده ساز برتر دنیا قرار دارد. اگر توجه کرده باشید در بک گراند بسیاری از بازی های کامپیوتری از این ساز استفاده شده است. طی چندین سال اخیر هم درخواست فروش این ساز و هم درخواست آموزش آن در سراسر دنیا بالا رفته است. به همین علت گیتار الکتریک جزو سازهای محبوب دنیا شناخته شده است.

  1. ترومپت

ترومپت یکی از آلات موسیقی غربی است که در لیست ده ساز برتر دنیا قرار دارد. این ساز جزو یکی از سازهای قدیمی و محبوب است که همراه با سازهای دیگر نواخته می‌شود. این ساز برنجی بوده و بسیار محبوب است.

  1. ویولنسل

ویولنسل یکی از سازهای ارکستر زهی است که صدایی غنی و همه کاره دارد. این ساز را می‌توان از خانواده ویولون دانست که کارایی و کاربرد بالایی دارد. ویولنسل تن صدایی بسیار عالی و کاملی دارد. همچنین اگر این ساز با سایر سازهای دیگر همراه شود، از انعطاف پذیری خوبی برخوردار خواهد بود.

  1. کلارینت

آخرین نمونه از سازهای موسیقی غربی که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم، کلارینت است. این ساز جزو سازهای بادی چوبی به حساب می‌آید. یادگیری این ساز برای مبتدیان آسان است و به خاطر فیزیک سبک و جمع و جوری که دارد در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره معرفی سازهای موسیقی غربی با گیتار آواز تماس بگیرید.