نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار

نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار

معرفی بهترین نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار

معرفی نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار

گیتار جزء محبوب‌ترین موسیقی آلات و ساز‌هایی است که اکثر نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به یادگیری آن می‌باشند، در نتیجه تعداد بالایی از افراد در حال یادگیری گیتار هستند به همین جهت افراد با سؤالی چون نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار چیست؟ مواجه می‌شوند‌. گیتار نیز مانند هر ابزار دیگری نیاز به مراقبت دارد، سیم گیتار جز نقاط حساس گیتار محسوب می‌شود که طول عمر کمی دارد.

سؤالاتی که اکثر افرادی که دارای گیتار هستند با آن روبه‌رو می‌شوند این است که نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار چیست؟ یا برای اینکه عمر گیتار را افزایش دهیم باید چه کنیم؟ در ادامه به نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار اشاره شده است.

• تابیدن صحیح سیم

یکی از نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار تابیدن صحیح سیم به دور میله گوشی کوک می‌باشد. بهتر است برای تابیدن صحیح سیم حداقل ۳ الی ۴ بار سیم گیتار را به دور این میله بپیچید تا لرزش سیم به صورت صحیح به دسته منتقل شود.
از آنجایی که سیم در حفره کوچک موجود در میله کوک قرار می‌گیرد و در حین نواختن می‌چرخد همین عامل ضعف محسوب می‌شود و باعث خواهد شد سیم طول عمر کمی داشته باشد؛ با تابیدن صحیح سیم به دور میله باعث جلوگیری از پارگی سیم خواهید شد.

• بهداشت سیم

بهداشت سیم

برای نواختن گیتار، گیتار باید دارای سیم‌های تمیز و تازه باشد نواختن گیتاری که دارای سیم‌های کهنه و کثیف است هیچ لذتی ندارد به همین جهت سعی کنید بهداشت سیم‌ها را رعایت کنید.
می‌توانید با یک پارچه نرم قبل و بعد از نواختن سیم‌های گیتار را تمیز کنید. یا اگر حس می‌کنید با یک پارچه نرم نمی‌توانید به درستی تمیزی سیم‌ها را ایجاد کنید کافی است که از تمیز کنندهٔ آماده سیم گیتار استفاده کنید.

• سلامت پیک گیتار

سلامت پیکی که با آن گیتار را به صدا در می‌آورید نیز اهمیت زیادی دارد. سلامت پیک را می‌توان یکی از مواردی دانست که به صورت مستقیم بر روی طول عمر سیم گیتار مؤثر می‌باشد.
اگر از پیک استفاده می‌کنید که به صورت مکرر از آن استفاده کرده‌اید و لبه‌های آن تیز شده‌اند استفاده از آن باعث می‌شود با هر ضربه طول عمر سیم گیتار کاهش پیدا کند.

بدین جهت لازم است هر از گاهی از سلامت پیک گیتار مطمئن شوید و در صورت مشاهده تیز بودن یا کثیفی پیک آن را با یک پیک تازه تعویض کنید.

طول عمر سیم گیتار به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر سیم گیتار به چه عواملی بستگی دارد؟

در کنار دانستن نکات مهم برای افزایش عمر سیم گیتار باید بدانید عواملی نیز وجود دارند که طول عمر سیم گیتار به این عوامل نیز بستگی دارد.
برند و همچنین کیفیت سیم گیتار از عوامل مؤثر بر روی طول عمر آن می‌باشد. هرچه برند و کیفیت سیم گیتار بیشتر باشد همین مورد باعث افزایش عمر سیم گیتار خواهد شد.
در کنار کیفیت و برند، زمان استفاده و نحوهٔ استفاده افراد نیز بر روی طول عمر سیم گیتار مؤثر هستند.

اینکه شما چند ساعت در روز را صرف تمرین می‌کنید و چگونه از گیتار استفاده می‌کنید متفاوت است. هر چه تایم بیشتری را برای استفاده از گیتار صرف کنید طول عمر سیم گیتار کاهش پیدا می‌کند‌. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات مهم برای افزایش عمر گیتار با گیتار آواز تماس بگیرید.