دوره آموزشی گیتار

دوره آموزشی گیتار

بررسی دوره آموزش گیتار

بررسی دوره آموزشی گیتار
دوره آموزشی گیتار

بررسی دوره آموزشی گیتار می‌تواند نیاز هنرجویان در جهت یادگیری گیتار را برطرف کرده و آنان را بیشتر با مباحث آموزشی آشنا کند. با گیتار آواز تا انتهای مقاله همراه باشید.

طی کردن دوره آموزشی گیتار، از یک برنامه ریزی منظم و کاربردی، با توجه به میزان پیشرفت هنرجویان تشکیل شده است. انتخاب دوره های مناسب با حضور اساتید و معلمان برجسته هنگام تدریس در این مسیر بسیار مهم و تاثیر گذار است. این دوره ها هم می‌تواند به صورت خصوصی و در منزل و هم در آموزشگاه های موسیقی برگزار شوند. در برخی مواقع نیز این دوره ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، که به شرایط هنرجو و یا مدرس بستگی خواهد داشت.

در هر روش و با هر انتخابی، دوره آموزشی گیتار باید از شیوه تدریس استاندارد برخوردار باشد. شاید با متدهای مختلف در یادگیری گیتار روبرو شوید، اما تمامی آن ها از یک مسیر پیروی خواهند کرد. به طور مثال: هنرجویان تا به اندازه کافی نسبت به آناتومی ساز خود آشنایی نداشته باشند، نمی‌توانند به صورت صحیح آن را در دستان خود گرفته و شروع به نواختن آن کنند.

دوره آموزشی گیتار با توجه به تنوع موجود در سبک نوازندگی گیتار، از متدهای مختلف تشکیل می‌شود. بنابراین اولین و مهمترین بخش، انتخاب سبک مورد نظر در یادگیری گیتار می‌باشد. در این راستا می‌توانید با یکی از کارشناسان و یا معلمان گیتار، راجع به علایق خود در مورد این ساز صحبت کنید. گفتگو و بررسی در مورد هدف از یادگیری گیتار منجر به انتخاب سبک می‌شود، تا بتواند تمامی خواسته های هنرجو را برآورده کند.

نکات مهم در آموزش گیتار

نکات مهم در آموزش گیتار
دوره آموزشی گیتار

برخی بر این باورند که یک معلم گیتار خوب، حتما باید نوازنده بسیار معروفی باشد تا از او نحوه نواختن گیتار را یاد گرفت. در مبانی دوره آموزشی گیتار با مبحثی روبرو هستیم که مربوط به تعلیم و تربیت هنرجویان می‌شود. در این مبحث این باور که تمامی نوازندگان حرفه ای، معلم خوبی هستند از میان برداشته می‌شود. به این دلیل که یک معلم کاربلد، در کنار نوازندگی خوب نیاز به توانایی انتقال مباحث و ارائه طرح درسی استاندارد را نیز دارد.

دوره آموزشی گیتار از دو بخش اساسی تئوری و عملی تشکیل شده است و این دو بخش باید همزمان با هم پیش روند. در این صورت شاهد پیشرفت هنرجویان در یادگیری ساز گیتار خواهیم بود. تئوری موسیقی می‌تواند درک عمیق تری به هنرجویان در هنگام تمرین های روزمره بدهد، که نباید نسبت به آن بی تفاوت بود.

از دیگر نکات مهم در دوره آموزشی گیتار، حضور منظم و مستمر هنرجویان در کلاس درس است. این امر باعث می‌شود تا نقاط ضعف خود را بهتر شناخته و آن ها را با تمرینات روزانه برطرف کنند. یک دوره آموزشی گیتار تنها درصد کمی از نتایج را به خود اختصاص می‌دهد و این تمرینات و توجه هنرجویان است که این مسیر را رو به جلو هدایت می‌کند.

تشخیص صحیح و به موقع نقاط ضعف هنرجو و ارائه تمرینات در جهت رفع آن‌ها، از دیگر نکات مهم است که در دوره آموزشی گیتار باید به آن توجه ویژه‌ای شود. دوره های آموزشی می‌توانند به صورت خودآموز نیز ارائه شوند، اما همیشه حضور یک معلم خوب، می‌تواند مسیر را هموار تر کند و به رفع اشکالات بپردازد.

برای  مشاهده دوره های آموزشی گیتار با گیتار آواز کلیک کنید.