آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

هنرجویان مبتدی هنگام یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد باید چالش های زیادی را پشت سر بگذارند، تا به مرور این مسیر برای آن ها هموارتر شود. مربیان موسیقی نیز با در نظر گرفتن چالش های فنی، مفاهیم تئوری و عملی سعی در پیشرفت هنرجویان خود خواهند داشت. آن ها همچنین برای ایجاد جذابیت های یادگیری گیتار، از آهنگ های مورد علاقه هنرجویان و ایجاد تنوع استفاده می‌کنند.

یکی از سوالات متداول در یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد، این است که اساسا یادگیری گیتار را از کجا باید شروع کنیم؟ آیا اطلاعات و علاقه کافی برای یادگیری ساز گیتار را داریم؟ و به طور کلی به چه میزان با چالش های آن آشنایی داشته و آنها را می‌پذیریم؟ هنرجویی که بتواند به این سوالات جواب درست و دقیق بدهد و درک صحیحی از یادگیری گیتار داشته باشد، قطعا در مسیر درستی قرار گرفته است.

یکی از اولین قدم های مهم در مسیر یادگیری گیتار، آشنایی با بخش های مختلف این ساز است. یادگیری این بخش به هنرجویان مبتدی کمک می‌کند تا درس های پیش روی خود را به راحتی پشت سر بگذارند. همراهی مربیان نیز برای ایجاد آگاهی در هنرجویان مورد نیاز است، تا آموزش در بالاترین سطح کیفیت خود اتفاق بیفتد. جهت مشاهده آموزش گیتار کلیک کنید.

انواع گیتار

انواع گیتار
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

با یکی دیگر از سری مقالات گیتار آواز همراه باشید. اگر هنوز با این تصمیم روبرو هستید که چه نوع گیتاری بخرم؟ و یا در چه سبکی نواختن گیتار را آموزش ببینم؟ باید بگوییم که همراهی یک مربی با تجربه می‌تواند شما را در این مسیر یاری کند. در ادامه این مطلب به توضیحات تکمیلی در مورد نحوه انتخاب سبک های موسیقی در یادگیری گیتار اشاره خواهیم کرد.

گیتار دارای انواع مختلفی است، که هر کدام از آن ها در سبک ها و استایل های مختلف موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال از گیتار الکتریک بیشتر در سبک های پاپ، راک، جز، کانتری و… استفاده می‌شود، بنابراین اولین قدم شما انتخاب نوع گیتار است.

با توجه به توضیحات فوق انواع گیتار عبارتند از:

 • گیتار آکوستیک (با زیرشاخه های گیتار کلاسیک، گیتار فلامنکو)
 • گیتار الکتریک (با زیر شاخه های گیتار الکتریک استاندارد، گیتار نیمه آکوستیک، گیتار بیس)

هر کدام از این گیتارها دارای زیر مجموعه ای از سبک های متنوع موسیقی می‌باشد، که می‌توان آن ها را با این ساز نواخت. در این مرحله این سوال پیش می‌آید، که می‌خواهیم ساز گیتار را در چه سبکی از موسیقی بنوازیم؟ با پرسیدن این سوال از هنرجویان بارها با این پاسخ روبرو شده ایم، که هنوز نمی‌دانم به کدام سبک از گیتار علاقمندم؟

یکی از روش های کاربردی که مربیان در آموزش رایگان گیتار صفر تا صد مورد استفاده قرار می‌دهند، طرح پرسش هایی راجع به آهنگ های مورد علاقه هنرجویان است. پس از آن با توجه به سلیقه موسیقایی هنرجویان می‌توان به راحتی سبک مورد نظر آن ها را در یادگیری گیتار بررسی کرد.

اگر شما هم از آموزش رایگان گیتار صفر تا صد استفاده می‌کنید، پیش از شروع باید به این سوال پاسخ دهید که چه نوع گیتاری انتخاب کنید؟ انواع گیتار را می‌توان با توجه به سبک های مختلف در نوازندگی گیتار مورد استفاده قرار داد. به طور مثال گیتار آکوستیک دارای دو نوع گیتار با سه سیم نایلونی و سه سیم فلزی و یا شش سیم فلزی می‌باشد. سبک های کلاسیک و فلامنکو را می‌توان با گیتارهایی که دارای سه سیم نایلونی هستند نواخت و از نوع دیگر آن بیشتر در سبک پاپ استفاده کرد. لازم به ذکر است که گیتار با سه سیم نایلونی، برای نواختن سبک پاپ و فولک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چقدر طول می کشد تا گیتار یاد بگیرم؟

چقدر طول می کشد تا گیتار یاد بگیرم؟
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

مدت زمان یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد و رسیدن به نتیجه مطلوب، با توجه به پتانسیل و میزان علاقه مندی هنرجویان بررسی می‌شود. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که بدن برای رسیدن به بهترین فرم در نواختن گیتار به زمان مشخصی از تمرین نیاز دارد. رسیدن به آمادگی لازم در نواختن گیتار به تمرین و اجرای تکنیک های مختلف نیاز دارد، که به مرور زمان و با یک برنامه تمرینی مناسب به دست خواهد آمد.

به طور کلی هیچ متدی در دنیا وجود ندارد که بتوان آن را جایگزین تمرین و گذاشتن زمان برای یادگیری گیتار کرد. تنها با ایجاد یک برنامه زمانی صحیح و منظم می‌توان به درجه ای از مهارت در نواختن گیتار رسید، تا بتوان آهنگ های زیادی را با آن نواخت. توجه داشته باشید که زیاده روی در تمرینات نیز می‌تواند تاثیرات معکوس بر روی روند یادگیری شما گذاشته و نه تنها منجر به بالا رفتن سرعت در پیشرفت شده، بلکه آسیب هایی را متحمل شما کند.

نحوه آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

نحوه آموزش رایگان گیتار صفر تا صد
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

پیش از شروع یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد، باید مربی مورد نظر خود را انتخاب کنید. حضور در کلاس های گیتار به صورت حضوری و یا آنلاین امکان پذیر خواهد بود. بنابراین می‌توانید از آموزش اساتید مختلف به صورت آنلاین و یا در غالب ویدیوهای آموزشی استفاده کنید، که برخی از آن ها به صورت رایگان در فضای مجازی ارائه می‌شوند.

آموزش گیتار دارای دو مبحث مهم عملی و تئوری می‌باشد، که باید به صورت همزمان پیش روند. تمامی‌مباحث تئوری را می‌توان به مرور زمان بر روی ساز پیاده سازی کرد و به طور عملی به یادگیری آن ها پرداخت. مطالعه بیشتر در زمینه تاریخچه گیتار نیز می‌تواند اطلاعات تکمیلی راجع به این ساز در اختیار هنرجویان قرار دهد.

پس از شروع به یادگیری و انتخاب گیتار مورد نظر، باید بدانید که می‌خواهید ساز خود را فینگر استایل یا پیک استایل بنوازید؟ به این معنا که علاقه مندید تا از انگشتان دست راست خود برای نواختن سیم های گیتار استفاده کنید و یا از ابزاری به نام پیک کمک بگیرید؟ هر کدام از این مباحث دارای نکاتی مهم و کاربردی است، که باید در طول یادگیری به آنها توجه ویژه ای شود.

در صورتی که از انگشتان دست راست خود برای نواختن گیتار استفاده می‌کنید، باید از فرم صحیح ناخن ها آگاهی داشته باشید. برخلاف تصور برخی از افراد ناخن های دست نباید به میزان قابل توجهی بلند باشند و همچنین نباید تا حدی کوتاه باشند تا نتوان سیم های گیتار را به صدا در آورد. اگر ناخن های کوتاه و شکننده ای دارید، باید روش درمان ناخن های ضعیف و شکننده را بررسی کنید. با مصرف مقداری از قرص های ویتامین و یا مواد تقویت ناخن زیر نظر پزشک متخصص، می‌توانید این مشکل را حل کرده و از ناخن های خود برای به صدا درآوردن سیم ها استفاده کنید.

با توجه به اینکه آموزش رایگان گیتار صفر تا صد، می‌تواند به صورت مجازی نیز مورد استفاده قرار گیرد، توصیه می‌کنیم که پس از گذشت دوره ای کوتاه حتما چندین جلسه به صورت حضوری در این کلاس ها شرکت کنید. با توجه به اینکه هر شخص، در مسیر آموزش خود با نقاط ضعف متفاوتی روبرو می‌شود، حضور یک مربی با تجربه می‌تواند به برطرف کردن آن کمک کند. این روزها با افزایش میزان شهریه آموزشگاه های موسیقی مواجه هستیم که شاید مانعی برای یادگیری برخی از هنرجویان مستعد باشد.

ارائه خدمات در زمینه آموزش رایگان گیتار صفر تا صد می‌تواند، این مشکل را تا حد بسیار زیادی حل کند. در این مسیر تماشای ویدیو آموزشی 0 تا 100 گیتار نیز می‌تواند تاثیر مثبتی بر روند یادگیری بگذارد. توجه داشته باشید که تمامی‌ناخن های دست چپ را در کوتاه ترین حالت ممکن خود نگه دارید. به این خاطر که در انجام تمرین های مختلف دچار مشکل نشده و اصطلاحا گیتار صدای گِز ندهد. در این بین تمرین انتقال آکوردهای سردسته برای بالا بردن مهارت و سرعت در دست چپ نوازندگان گیتار می‌تواند بسیار مفید باشد.

چگونه یک گیتار مرغوب خریداری کنیم؟

چگونه یک گیتار مرغوب خریداری کنیم؟
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

گیتار هنرجوی مبتدی باید حداقل کیفیت را برای یادگیری و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد داشته باشد. اما اینکه نشانه های گیتار مرغوب چیست؟ و چطور می‌توان آن را تشخیص داد نیاز به بررسی بیشتر دارد.

برای اینکه بتوانیم گیتار با کیفیت را خریداری کنیم باید اجزای مختلف گیتار را بشناسیم. یکی از اجزای خیلی مهم که باید قبل از خرید آن را بررسی کنید، دسته گیتار است. توجه داشته باشید که دسته هیچگونه تاب خوردگی نداشته و تمامی‌فرت ها در جای درست قرار گرفته باشند، تا ساز صدای فالش تولید نکند. سالم بودن تمامی‌نواحی بدنه گیتار، بدون هرگونه ترک و یا شکستگی از دیگر مواردی است که هنگام خرید گیتار باید به آن توجه کنید.

بسیاری از نوازندگان ایرانی مطرح گیتار، از سازهای دست ساز استفاده می‌کنند، که به صورت سفارشی ساخته می‌شود. این سازها از درجه بالایی از کیفیت برخوردارند و توسط بهترین سازنده های گیتار ساخته می‌شوند. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره های گیتار آواز تماس حاصل نمایید.

آموزش رایگان گیتار صفر تا صد با گیتار آواز

آموزش رایگان گیتار صفر تا صد با گیتار آواز

موسیقی یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که می‌توان آن را به واسطه ساز های متفاوتی اجرا کرد. گیتار یکی از انواع سازهایی است که به واسطه انگشتان و پیک نواخته می‌شود. صدایی که از گیتار ایجاد می‌شود بسیار دلنشین، بی ‌همتا و خاص است به نوبه ای که هر فردی را با هر سن و جنسیتی جذب خود خواهد کرد. از آن جایی که گیتار هم از نظر ساز و کار و هم از نظر صدایی که تولید می‌‌کند، خاص و دلنشین می‌باشد، توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند و علاقمندان زیادی نه تنها در داخل کشور بلکه در سراسر جهان داشته باشد.

گیتار یکی از سازهایی است که فراتر از آنچه فکر می‌کنید آموزش داده شده و توسط افراد مختلف در جهان نواخته می‌شود. برای آموزش رایگان گیتار صفر تا صد می‌توانید از وب سایت رسمی‌یتار آواز کمک بگیرید، ولی قبل از آموزش رایگان گیتار صفر تا صد باید با انواع گیتار آشنایی پیدا کنید. در نهایت از حالت نشستن هنگام نواختن گیتار، حالت گرفتن گیتار، آشنایی با نت‌ها و نحوه آموزش گیتار بیشتر آشنا شوید؛ تا بتوانید همانند یک فرد حرفه ای و متخصص نت‌های گیتار را به آواز در بیاورید. اگر علاقمند به آموزش رایگان گیتار صفر تا صد هستید. پس ادامه مطالب را از دست ندهید.

بخش مهم دیگر آموزش رایگان گیتار صفر تا صد، نت خوانی از روی تبلچر است. برای یادگیری نت های گیتار، نیازمند آشنایی با نمادهای موسیقی و چگونگی نوشته شدن آن ها بر روی افق گیتار هستید. نمادهای موسیقی، تاکید ها، نشانه های ریتمیک و سیستم نوشتن نت ها می‌توانند برای شروع یادگیری گیتار مهم باشند:

خواندن نت گیتار برای افراد مبتدی

۱. نمادهای موسیقی

نت های گیتار با استفاده از نمادهای موسیقی روی خطوط موسیقی نمایش داده می‌شوند. پنج خط موازی به نام های E، A، D، G، B و یک فاصله به نام E از پایین به بالا به ترتیب نت های گیتار را نمایان می‌کنند.

۲. نشانه های ریتمیک

نت ها به طول مختلفی نوشته می‌شوند که نشان دهنده مدت زمان نواختن آن ها است. نشانه های ریتمیک شامل نیم نت، یک چهارم نت، هشتم نت و غیره هستند.

۳. تاکید ها

تاکید نت ها با استفاده از یک علامت تاکید کوچک بر روی نت ها نشان داده می‌شود و به نواختن با بیشترین قوت در آن نت ها اشاره دارد.

۴. مکان های نت ها

با توجه به موقعیت نت ها روی خطوط موسیقی، می‌توانید نت ها را به درستی نواخته و با دست ها و انگشت های خود به آن ها دسترسی داشته باشید. همچنین، تمرین با استفاده از تبلچرها (Tablatures) نیز برای یادگیری نت ها در گیتار مفید است که به شما کمک می‌کند نت ها را روی گیتار با استفاده از اعداد و علامت های ساده نشان دهید.

انواع گیتار چیست

انواع گیتار چیست
آموزش رایگان گیتار صفر تا صد

علاقمندان به گیتار باید قبل از آموزش گیتار با انواع گیتار آشنایی پیدا کنند. تا در انتخاب انواع گیتار بدانند که کدام یک از انواع گیتار ها به نیاز و هدفشان نزدیک تر است. گیتار ها این روز ها در دسته بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند و انواع مختلفی دارند.

البته انواع گیتار ها بر اساس نوع صدا، کاربرد و شکل ظاهری از یک دیگر تفکیک‌ می‌شوند. به طور کلی گیتار ها به دو نوع گیتار آکوستیک و گیتار الکتریک تقسیم می‌شوند؛ هر یک از این گیتار ها به عنوان دسته بندی گیتار ها شناخته می‌شوند و چندین گیتار مختلف را در خود جای داده اند. برای فهمیدن انواع گیتار و آموزش رایگان گیتار صفر تا صد در ادامه با ما همراه باشید.

 1. گیتار های آکوستیک

یکی از دسته بندی‌های گیتار به گیتار های آکوستیک برمی‌گردد، این نوع گیتار ها صدای خود را از طریق بدنه‌ی چوبی توخالی که دارند تقویت می‌کنند؛ به زبان ساده صدایی که از طریق گیتار های آکوستیک تولید می‌شود دقیقا از بدنه چوبی توخالی که دارند به گوش می‌رسد. با استفاده از این نوع گیتار می‌توان به صورت تخصصی سبک‌هایی چون راک، کانتری، بلوز و فولک را نواخت. توجه داشته باشید این موضوع به این معنی نیست که نمی‌توان سبک‌های دیگر را به واسطه گیتار آکوستیک ایجاد کرد بلکه می‌توان سبک‌های مختلفی را با این نوع گیتار نواخت، ولی بهترین و خاص ترین سبک‌ها تنها همان‌هایی بودن که گفته شد.

 • گیتار کلاسیک:
  گیتار کلاسیک یکی از بزرگترین دسته‌های، گیتار آکوستیک به شمار می‌رود. با نواختن این گیتار شما می‌‌توانید موسیقی کلاسیک را اجرا کنید، البته با گیتار کلاسیک می‌توان اجرا های مختلفی با سبک‌های متفاوت داشت اما اصلی ترین کاربرد گیتار کلاسیک به موسیقی کلاسیک بر می‌گردد. این نوع گیتار دارای صدای عمیق تر نسبت به دیگر انواع گیتار ها می‌باشد. فاصله بین سیم‌های گیتار کلاسیک کمی‌بیشتر از دیگر انواع گیتار ها می‌باشد؛ که شاید در ابتدای کار برای هنرجو سخت باشد ولی به مرور زمان همین مورد باعث می‌شود نواختن دیگر انواع گیتار ها آسان تر باشد.
 • گیتار فلامنکو:
  فلامنکو یکی از سبک‌های موسیقی است که توسط گیتار فلامنکو برای اولین بار در اسپانیا نواخته شد. سبک فلامنکو پس از اینکه در اسپانیا با گیتار فلامنکو به صدا در آمد به عنوان یک بمب در جهان ترکید و علاقمندان زیادی را جذب خود نمود. فلامنکو صدای دلنشین تر، پخته تر و خشن تری دارد، همچنین سیم‌های آن نزدیک به یکدیگر می‌باشند که این مورد نواختن را برای افراد مبتدی آسان‌ تر می‌کند.

مراحل یادگیری گیتار از ابتدا تا انتها

مراحل یادگیری گیتاراز ابتدا تا انتها

در آموزش رایگان گیتار صفر تا صد یک مرحله بندی وجود دارد. یادگیری گیتار یک مسیر پیچیده و طولانی است که از ابتدا تا انتها مراحل مختلفی را در بر می‌گیرد. این مراحل ممکن است برای هر نفر متفاوت باشد و به تعهد، استعداد و زمانی که برای تمرین اختصاص می‌دهید، بستگی داشته باشد.

 • معرفی گیتار و تعیین اهداف:

 در این مرحله، با انواع گیتارها و قطعات آن آشنا می‌شوید. همچنین، اهداف خود را مشخص کنید؛ آیا می‌خواهید به عنوان یک نوازنده همه کاره باشید یا در یک سبک خاص تخصص داشته باشید؟

 • آشنایی با نت ها و تئوری موسیقی

 این مرحله شامل آشنایی با نت ها، اصطلاحات موسیقی، ساختار آکوردها و ریتم ها است. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا درک عمیق تری از موسیقی پیدا کنید.

 • آموزش تکنیک های ابتدایی

 حالا تکنیک های ابتدایی نواختن گیتار مانند اصطلاحات انگشتی، پیک، آکوردها و سرعت انگشت ها یاد گرفته می‌شود.

 • آموزش تکنیک های پیشرفته

در این مرحله، تکنیک های پیشرفته تری مانند اصطلاحات سخت تر انگشتی، آکوردهای پیچیده تر و تکنیک های دست کاری گیتار مورد آموزش قرار می‌گیرند.

 • یادگیری آهنگ ها و ترانه ها

 در این مرحله، شروع به یادگیری آهنگ ها و ترانه ها می‌کنید. از ساده ترین آهنگ ها شروع کنید و به تدریج به سطوح مختلف پیشرفت کنید.

 • آموزش تئوری پیشرفته

 در این مرحله از آموزش رایگان گیتار صفر تا صد، تئوری موسیقی در سطوح پیشرفته تر آموزش داده می‌شود که به شما اجازه می‌دهد درک عمیق تری از موسیقی و نواختن در سبک های مختلف بدست آورید.