دانلود ویدیو آموزش گیتار

دانلود ویدیو آموزش گیتار

تنها با دانلود ویدیو آموزش گیتار، به یک نوازنده ماهر تبدیل شوید!

تنها با دانلود ویدیو آموزش گیتار، به یک نوازنده ماهر تبدیل شوید!
دانلود ویدیو آموزش گیتار

یادگیری موسیقی و نواختن ساز، علاوه بر پر کردن اوقات فراغت، مزایای بسیار زیادی دارد. موسیقی می‌تواند ارتباط میان نیمکره های راست و چپ مغز را تقویت کند و عملکرد اجرایی مغز را افزایش دهد. موسیقی می‌تواند فرآیند تکلم را تقویت کند که این موضوع به ویژه برای کودکان بسیار اهمیت دارد.

دانشمندان همچنین ثابت کرده اند که موسیقی می‌تواند سرعت پیری مغز را کاهش داده و به تقویت حافظه کمک کند. یادگیری موسیقی به تمرین، علاقه و ممارست نیاز دارد. البته در این میان نقش مربی خوب و همچنین در اختیار داشتن زمان کافی برای تمرین را نیز نباید از یاد ببریم. خبر خوب این است که حالا می‌توانید تنها با دانلود ویدیو آموزش گیتار و صرف اندکی زمان در خانه، به مرور به یک نوازنده ماهر تبدیل شوید؛ اما چگونه؟

آموزش غیر حضوری گیتار

آموزش غیر حضوری گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

آموزش غیر حضوری گیتار یا ساز های دیگر، ایده جدیدی نیست. همه گیری ویروس کرونا، به بسیاری از ما ثابت کرد که برای یادگیری ساز مورد علاقه خود، یک زبان جدید یا مهارتی کلیدی نیازی به شرکت در کلاس های حضوری نداریم. به عنوان مثال، اگر به ساز گیتار علاقه مند هستید، می‌توانید در خانه و در اوقات فراغت خود تنها با دانلود ویدیو آموزش گیتار، در نواختن این ساز استاد شوید.

با آغاز همه گیری ویروس کرونا، بسیاری از آموزشگاه های موسیقی بسته شدند. طولی نکشید تا اساتید موسیقی به این نتیجه رسیدند می‌توان آموزش را به صورت غیر حضوری نیز پیش گرفت. پیشرفت تکنولوژی و شکل گیری سریع زیرساخت های لازم نیز به این فرایند سرعت بخشید. حالا شما از هر نقطه ای از دنیا و در هر زمان از شبانه روز، می‌تواند با دانلود ویدیو آموزش گیتار، نواختن ساز محبوب خود را تمرین کنید.

یکی از مزیت های اصلی آموزش غیر حضوری گیتار، آزادی عمل شما در زمان های تمرین است. بسیاری از ما به واسطه مشغله روزانه خود، معمولا از شرکت در کلاس های موسیقی صرف نظر می‌کنیم. جلسات کاری، رسیدگی به خانواده و کودکان و یا حتی دور بودن کلاس آموزش موسیقی از محل زندگیمان، عواملی هستند که ما را از یادگیری موسیقی باز می‌دارند. آموزش غیر حضوری گیتار، با کنار گذاشتن این موانع، امکان دسترسی شما به آموزش های اصولی را در هر ساعت از شبانه روز فراهم می‌کند.

از سویی دیگر، بسیاری از افراد با استعداد در دنیا، صرفا به واسطه دور بودن از آموزشگاه های موسیقی یا عدم وجود یک آموزشگاه استاندارد در شهر یا روستای خود، از یادگیری این ساز و به ثمر رساندن استعداد هایشان محروم هستند. دانلود ویدیو آموزش گیتار و یادگیری این ساز به صورت غیر حضوری، می‌تواند به این افراد کمک کند تا فارغ از محدودیت های جغرافیایی، ساز محبوب خود را فرا بگیرند.

نقش مربی در یادگیری گیتار

نقش مربی در یادگیری گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

نقش مربی در یادگیری گیتار یا هر ساز دیگری، غیر قابل انکار است. زمانی که یادگیری گیتار را آغاز می‌کنید، احتمالا با این ساز، نت خوانی و نواختن آن هیچ آشنایی ندارید. مربی شما کسی است که شما را با دنیایی از شگفتی ها آشنا می‌کند. اگر مربی انتخابی شما صبور نباشد و یا برای آموزش شما برنامه ریزی نداشته باشد، ممکن است خیلی زود از این ساز دلسرد شوید و زمان، انرژی و هزینه خود را هدر دهید. این موضوع را با ذکر یک مثال، بهتر توضیح خواهیم داد.

تصور کنید برای یادگیری رانندگی به یک آموزشگاه مراجعه کرده اید. اگر مربی شما فردی صبور باشد و با تسلط کامل، در کنار اصول اولیه، ریز کاری های رانندگی را نیز به شما آموزش دهد، در این صورت شما نیز با انگیزه و علاقه کامل در جلسات آموزشی شرکت خواهید کرد. در چنین شرایطی از آنجایی که هر جلسه نکات جدید تری را یاد گرفته و توانمند تر می‌شوید، حفظ انگیزه برایتان چندان دشوار نخواهد بود.

حال تصور کنید مربی شما در آموزش ریزه کاری ها و قواعد اصلی کوتاهی کند و یا زود عصبانی شود. در این صورت، شما نیز از رانندگی دلزده می‌شوید و شاید حتی به نقطه ای برسید که با خود فکر کنید توانمندی لازم برای رانندگی کردن را ندارید. آموزش موسیقی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

چرا مجموعه ویدیوهای آموزشی گیتار با میثم صادق بهترین مجموعه آموزشی در ایران است؟

چرا مجموعه ویدیوهای آموزشی گیتار با میثم صادق بهترین مجموعه آموزشی در ایران است؟
دانلود ویدیو آموزش گیتار

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم، آموزش اصول اولیه گیتار را باید بر عهده مربی حاذق و با تجربه بگذارید. میثم صادق از اساتید گیتار پاپ و کلاسیک است. او فارغ التحصیل رشته نوازندگی گیتار از دانشگاه هنر تهران بوده و مدرک کارشناسی ارشد آهنگسازی خود را نیز از همین دانشگاه دریافت کرده است.

استاد صادق تجربه چندین ساله آموزش در کنسرواتوار تهران و دانشگاه علمی کاربردی موسیقی را در رزومه خود دارد و اخیرا دوره های آموزش غیر حضوری گیتار را عرضه کرده است. این دوره ها اصول اولیه و مهم نواختن گیتار را به صورت حرفه ای آموزش می‌دهند.

شما می‌توانید با دانلود pdf های آموزشی و همچنین ویدیو های آموزشی استاد صادق بدون هیچ محدودیتی، در هر نقطه ای از جهان و در هر ساعت از شبانه روز، به آموزش با کیفیت دسترسی داشته باشید. این دوره های آموزشی بر مبنای استانداردهای روز دنیا تدوین شده اند و شما می‌توانید با دانلود ویدیو آموزش گیتار، و البته صرف زمان برای تمرین تکنیک ها، نواختن گیتار را به صورت اصولی یاد بگیرید.

بررسی دانلود ویدیو آموزش گیتار

چگونه با مجموعه ویدیو آموزشی صفر تا صد گیتار با میثم صادق بهترین نتیجه را بگیریم؟

بررسی دانلود ویدیو آموزش گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

مجموعه ویدیو آموزشی صفر تا صد گیتار با میثم صادق برای گروه وسیعی از دوستداران این ساز کاربرد دارد. اگر تجربه نواختن گیتار را دارید و دوست دارید این ساز را به صورت اصولی یاد بگیرید و یا با ساختار و اصول نواختن این ساز کاملا بیگانه هستید، مجموعه صفر تا صد میثم صادق می‌تواند به شما کمک کند.

شما می‌توانید این مجموعه آموزشی را به صورت تک جلسه و یا به صورت یک پکیج کامل خریداری کنید. پس از خرید جلسات مد نظرتان، ویدیو ها در اختیارتان قرار می‌گیرند. شما می‌توانید این ویدیوها را دانلود کرده و حتی در صورت عدم دسترسی به اینترنت، به راحتی از آن ها استفاده کنید. دوره های آموزشی استاد صادق کاملا به صورت غیر حضوری اجرا می‌شوند اما شما می‌توانید پرسش های خود را از طریق داشبورد کاربری سایت، با استاد مطرح کنید.

برای انکه از دانلود ویدیو آموزش گیتار میثم صادق بهترین نتیجه را بگیرید، باید تمرین کافی داشته باشید. از آنجایی که این کلاس ها کاملا به صورت آفلاین برگزار می‌شوند، شما این فرصت را دارید که خوب تمرین کنید و در صورت نیاز، یک جلسه را بارها و بارها تکرار کنید. طرح تدریس گیتار در این مجموعه به صورت کاملا هدفمند پایه ریزی شده است. بنابراین توصیه می‌کنیم جلسات را به ترتیبی که ارائه شده اند، دنبال کنید.

جمع بندی

جمع بندی
دانلود ویدیو آموزش گیتار

تجربه سال های اخیر ثابت کرده است آموزش آنلاین و غیر حضوری گیتار درست مانند شرکت در کلاس های حضوری می‌تواند موثر واقع شود. نمونه فیلم های آموزشی گیتار استاد میثم صادق بر اساس آخرین متد های آموزشی روز دنیا و با توجه به تجربه تدریس وی در کنسرواتوار تهران و دانشگاه علمی کاربردی موسیقی، تدوین شده اند.

شما می‌توانید این دوره ها را به صورت تک درس و یا در قالب یک مجموعه کامل دریافت کنید. مزیت این کلاس ها در آن است که در هر نقطه ای از دنیا و در هر ساعت از شبانه روز، می‌توانید در کنار استادی خبره و با تجربه، نواختن ساز مورد علاقه خود را یاد بگیرید. با وجود امکان دانلود ویدیو آموزش گیتار و تمرین در خانه، دیگر نواختن نوایی خوش با این ساز یک رویا نیست! جهت کسب اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.

یادگیری گیتار

یادگیری گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

برای دانلود ویدیو آموزش گیتار با گیتار آواز همراه باشید. گیتار یکی از سازهایی است که طرفداران زیادی دارد و ممکن است برخی از افراد ترجیح دهند که آن را از روی ویدیوهای آموزشی و اینترنت در خانه یاد بگیرند و برخی نیز برای یادگیری گیتار، معلم خصوصی می‌گیرند یا به کلاس‌های آموزشی می‌روند. اینکه کدام گزینه را برای یادگیری گیتار انتخاب کنید، کاملا بستگی به سلیقه و زمان و بودجه شما دارد.

اما در اینترنت دوره‌های آموزشی یادگیری گیتار وجود دارد که هم برای افراد مبتدی مناسب است و هم برای گیتاریست‌های حرفه‌ای می‌تواند مفید واقع شود تا بتوانند با تکنیک‌های گیتار زدن بیش از پیش آشنا شوند. با مشاهده برخی از وی دیوها در اینترنت نیاز به حضور در دوره‌های حضوری نیست؛ زیرا در این ویدئوها به شکل کامل، گیتار زدن به هنرجویان آموزش داده می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی که در جلسات آموزش گیتار به آن اشاره می‌شود، بپردازیم.

طریقه نگه داشتن گیتار

طریقه نگه داشتن گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

همانطور که می‌دانید، گیتار سازی است که در ساخت آن تنوع بسیار زیادی وجود دارد و در سبک‌ های متفاوتی قابلیت استفاده را دارد؛ به عنوان مثال، در سبک پاپ معمولاً از گیتار های فلامنکو و کلاسیک استفاده می‌شود و سبک موسیقی روکنیز در بیشتر مواقع از گیتار آکوستیک و گیتار الکتریک بهره می‌گیرند.

گیتار سازی همه کاره بوده که در صورت یادگیری آن می‌توانید به راحتی برای سبک‌های مختلف آهنگسازی کنید. اکثر نوازندگان و خوانندگان مشهور، ساز گیتار را به عنوان اولین ساز خود می‌دانند. معمولاً نحوه نشستن و طرز نگه داشتن گیتار برای سبک‌های متنوع، متفاوت است. دانلود ویدیو آموزش گیتار از سایت گیتار آواز در دسترس هموطنان عزیز قرار گرفته است.

امروزه برخی از استاندارد های سنتی در طریقه نشستن و نحوه نگه داشتن این ساز نسبت به قبل کمتر رعایت می‌گردد؛ به عنوان مثال، در سبک‌ های کلاسیک و فلامینکو طرز نگه داشتن این ساز به طور کلی متفاوت است.

اما همچنان اغلب نوازندگان حرفه‌ای علاقه‌ای به اجرای چنین سنت‌هایی نشان نمی‌دهند. در ویدیوهای آموزشی گیتار، در ابتدا نحوه نشستن به شکل استاندارد برای شما توضیح داده خواهد شد.

البته اگر فیزیک بدن شما به شکلی است که با این نوع نگه داشتن و نشستن گیتار راحت نیستید، می‌‌توانید از الگوهای دیگری کمک بگیرید و یا می‌توانید مثل بعضی از نوازندگان گیتار کلاسیک در زیر پای خودتان از یک زیر پایی استفاده کنید و یا اینکه انتهای کاسه گیتار را مانند نوازندگان گیتار فلامینکو، بر روی ران قرار دهید.

شناخت سیم‌ها و اسم سیم‌های گیتار

شناخت سیم‌ها و اسم سیم‌های گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

با دانلود ویدیو آموزش گیتار می توانید با سیم های گیتار آشنا شوید.  بدیهی است که شناخت سیم‌های آزاد جهت یادگیری نت‌های روی فرت برد کاملاً ضروری است. سیم‌های گیتار از سیم اول تا سیم ششم شروع می‌شود که به ترتیب از بالا به پایین صدا بم‌تر می‌شود؛ یعنی اینکه سیم‌های بالاتر صدای زیر را تولید می‌کنند و سیم‌های پایین تر صدای بم‌تری را به وجود می‌آورد. نت‌های سیم‌های آزاد به ترتیب زیر هستند:

  • سیم ۱= می (E)
  • سیم ۲=سی (B)
  • سیم ۳=سل (G)
  • سیم ۴=ر (D)
  • سیم ۵=لا (A)
  • سیم ۶=می (E)

شناخت انگشتان دست راست و چپ

شناخت سیم‌ها و اسم سیم‌های گیتار
دانلود ویدیو آموزش گیتار

شناخت این موضوع نیز جزو بدیهیات آموزش گیتار است. اگر بخواهیم انگشتان دو دست را در این زمینه معرفی کنیم، برای انگشتان دست راست انگشت شست تا انگشت کوچک را به ترتیب با حروف p _i_ m_ a_ x و دست چپ نیز انگشت اشاره با عدد یک انگشت سبابه عدد دو انگشت حلقه عدد سه انگشت کوچک با عدد چهار نشان داده می‌شود.

برای یاد گرفتن گیتار فلامنکو و کلاسیک باید نحوه استفاده از تمام انگشتان را بلد باشیم. در جلسات آموزش گیتار و یا ویدیوهای آموزش گیتار، علاوه بر اینکه انگشتان دست راست و چپ را به شکل کامل یاد می‌گیرید، نحوه هماهنگ شدن دو دست نیز به شما عزیزان آموزش داده می‌شود.

فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که این موارد احتیاج به ممارست و تمرین زیادی دارد و توصیه ما این است که بعد از دانلود ویدیو آموزش گیتار و تماشای آن، سعی کنید چند بار تمرین نمایید تا مهارت لازم را کسب کنید.

تکنیک p یا شست دست راست

تکنیک p یا شست دست راست
دانلود ویدیو آموزش گیتار

این تکنیک یکی از محبوب‌ترین و مرسوم‌ترین تکنیک‌های نوازندگی گیتار فلامنکو و کلاسیک است و در آن یاد می‌گیرید که انگشت شست دست نباید به صورت خطی ضربه بزند، بلکه باید به شکل چرخشی به سیم‌های گیتار ضربه وارد کند.

جهت فراگیری این تکنیک باید ناخن شست دست بلند باشد چرا که این موضوع جهت کنترل بیشتر و ایجاد صدای بهتر در نوازندگی به شما کمک زیادی می‌کند. معمولاً در گیتارهای فلامنکو و کلاسیک حتماً باید از ناخن‌های دست استفاده کنید. در صورتی که ناخن‌های کوتاهی یا شکننده‌ای دارید، به ناچار باید از ناخن مصنوعی استفاده کنید و یا اینکه ناخن‌های خود را تقویت کنید!!

نکات آموزشی مربوط به دست چپ

نکات آموزشی مربوط به دست چپ
دانلود ویدیو آموزش گیتار

حتماً باید دستتان را نرم و راحت بگیرید و سعی کنید وزن انگشتان خود را روی فرت‌ها بگذارید و به هیچ‌وجه شستتان از قسمت پشت فشار وارد نکند؛ درست مانند کشیدن یک کشو میز خالی.

نکته تفریحی این است که انگشتانتان در حین اینکه خم می‌شوند، هرگز شکسته نشود و بهتر است انگشت خود را پشت فرت بعدی قرار داده و شست را پشت انگشت دوم بگذاریم. ضمناً فاصله کف دستتان تا دسته مقداری ثابت و نسبتاً کم است؛ لذا جهت سیم‌های پایین انگشت شما خم شده و جهت سیم‌های بالا انگشتتان باز می‌گردد.

به طور کلی چه جوان باشید چه پیر، یکی از احساسات بسیار خوب برای انسان‌ها یادگیری و توانایی در نواختن یک ساز است. ساز گیتار نیز از جمله سازهای بسیار آرامش بخش و محبوب اکثر افراد است. بسیاری از اشخاص با وجود تلاشی که برای یادگیری آن می‌کنند اما بعد از گذشت مدتی آموزش را رها کرده و خسته و ناامید به نظر می‌رسند. اما در صورتی که با علاقه به یادگیری آن ادامه دهید، می‌توانید به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید.

در صورتی که فرصت یا بودجه کافی را برای رفتن به کلاس‌های آموزشی ندارید، می‌توانید از ویدیوهای آموزش رایگان گیتار استفاده کنید و در صورت استفاده از یک منبع موثق و قابل اطمینان خواهید دید که چگونه در این زمینه پیشرفت خواهید کرد.