انواع تمرینات ایروبیک گیتار

تمرینات ایروبیک گیتار

منظور از تمرینات ایروبیک گیتار برای حرفه ای شدن چیست؟

تمرینات ایروبیک گیتار یک سری تمرینات کششی، اتودها و تکنیک هایی هستند که باعث بالا رفتن انعطاف پذیری و تقویت دست ها و انگشتان می‌شوند. با گیتار آواز همراه باشید.

تمرینات ایروبیک گیتار در واقع ترکیبی از یک سری حرکات کششی، فیتنس، وارم آپ و… هستند که به واسطه آنها می‌توانید انگشتان دست را به خوبی ورزیده و تقویت کنید. همانطور که می‌دانید برای نواختن سازهایی مانند گیتار شما باید از مهارت انگشتان و دستان خود به خوبی استفاده کنید. زمانی که انگشتان و دستان خود را به خوبی نرمش دهید، قطعا تسلط کافی برای نواختن گیتار را پیدا می‌کنید. اهمیت انجام تمرینات دست ورزی مخصوص گیتار برای افراد مبتدی به مراتب بیشتر و بالاتر است. خوب است تا بدانید در کنار تمامی تمریناتی که برای تقویت مهارت دست ورزی در گیتار انجام می‌دهید، استفاده از یک سری تکنیک ها نیز مفید و موثر واقع می‌شود.

تمرینات ایروبیک گیتار شامل چه مواردی هستند؟

تمرینات ایروبیک گیتار شامل چه مواردی هستند؟

آیا می‌دانید تمرینات ایروبیک گیتار شامل چه تمریناتی می‌شوند؟ به طور کلی هدف از انجام این تمرینات بالا بردن انعطاف پذیری و قدرت انگشتان دست هایتان است. در نواختن سازهای موسیقی انعطاف و هماهنگی انگشتان دست ها با یکدیگر تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت شما دارد. بنابراین بهتر است برای بالا بردن مهارتتان در نواختن موسیقی، حتما تمرینات ایروبیک در گیتار را انجام دهید. این تمرینات در ابتدا با یک سری حرکات کششی فینگر آغاز می‌شوند. شما می‌بایست در انجام تمرینات کششی، هر یک از انگشتان دست هایتان را به صورت جداگانه نرمش دهید تا کشش و انعطاف لازم را در آنها ایجاد کنید.

در تمرینات ایروبیک گیتار پس از کشش باید به انجام یک سری تمرینات کروماتیک وارم آپ و ترکیبی وارم آپ نیز بپردازید. این تمرینات برای بالا بردن هماهنگی بین انگشتان دست هایتان و همچنین تقویت آنها بسیار عالی و موثر هستند. سپس می‌توانید با کمک یک سری تمرینات مدیریتی انگشتان و اجرای اتودها و تکنیک های مختلف به خوبی دست هایتان را برای نواختن آماده کنید.

بهترین زمان برای انجام این تمرینات چه زمانی است؟

بهترین زمان برای انجام این تمرینات چه زمانی است؟

حالا که متوجه شدید تمرینات ایروبیک گیتار تا چه حد در نواختن شما تاثیر می‌گذارند، قطعا می‌پرسید که چه زمانی برای انجام این تمرینات بهتر است؟ بدیهی است که اگر این تمرینات را قبل از نواختن انجام دهید با عملکرد بهتری روبرو خواهید شد. نیازی نیست تا خودتان را خسته کنید اما اگر مبتدی هستید، بهتر است تا این تمرینات را به صورت روزانه انجام دهید تا دست هایتان را به خوبی تقویت کنید.

مهمترین نکاتی که در انجام تمرین ایروبیک گیتار باید بدانید

مهمترین نکاتی که در انجام تمرین ایروبیک گیتار باید بدانید

زمانی که می‌خواهید تمرینات ایروبیک گیتار را انجام دهید بهتر است تا به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. رعایت این نکات تجربه بهتری از انجام تمرینات را برای شما رقم می‌زند.

  • از خم کردن عضلاتتان نترسید و سعی کنید آرنج، مچ دست ها و انگشتانتان را تا جایی که می‌توانید خم کنید تا انعطاف پذیری شان را افزایش دهید.
  • به هر دو دست و هر ده انگشتتان به یک اندازه فشار وارد کنید و تمرینات برابری را برای هر دو دست در نظر بگیرید.
  • به خودتان سخت نگیرید و برای مدت طولانی گیتار نزنید. بهتر است بین تمرینات نواختن، 30 دقیقه استراحت در نظر بگیرید.
  • حتما به نحوه صحیح انجام تمرینات توجه کنید تا دچار آسیب نشوید.

چند نمونه از تمرینات ایروبیک گیتار

  • چند نمونه از تمرینات ایروبیک گیتارکشش انگشت:

دستتان را روی یک سطح صاف نگه دارید. حالا به نوبت انگشتانتان را تا جایی که می‌توانید به عقب ببرید و برای 2 تا 3 ثانیه نگه دارید. این تمرین را 8 الی 10 مرتبه تکرار کنید.

  • باز کردن انگشتان:

یکی دیگر از تمرینات ایروبیک گیتار که به صورت کششی انجام می‌شود، باز کردن انگشتان به کمک کش است. یک کش یا نوار لاستیکی را دور انگشتان خود قرار دهید و با فشاری که در این قسمت ایجاد شده سعی کنید انگشتان را از یکدیگر دور کنید. این تمرین را 8 الی 10 مرتبه انجام دهید.

علاوه بر این موارد استفاده از تکنیک هایی مانند لگاتو، سوئیپ، تپینگ و… نیز برای تقویت دست ها و بالا رفتن انعطاف پذیری آنها موثر است..جهت دریافت اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.