تفاوت گیتار و یوکللی چیست؟

تفاوت گیتار و یوکللی

بررسی اینکه تفاوت گیتار و یوکللی ( گیتار کوچولو) چیست؟

بررسی اینکه تفاوت گیتار و یوکللی ( گیتار کوچولو) چیست؟
تفاوت گیتار و یوکللی

 تفاوت گیتار و یوکللی ( گیتار کوچولو) چیست؟ می‌تواند به بسیاری از سوالات پیش آمده برای هنرجویان پاسخ دهد که در این مطلب به بیان آن ها پرداخته ایم. با گیتار آواز تا انتها همراه باشید.

برای اینکه بهتر بدانیم تفاوت گیتار و یوکللی ( گیتار کوچولو) چیست؟ و آیا نواختن آن ها به یکدیگر شباهت دارد؟ به بررسی آن ها می‌پردازیم. تفاوت های آشکاری بین این دو ساز وجود دارد، اما تفاوت های ظریف تری که اغلب می‌تواند عامل تعیین کننده در انتخاب بهترین ساز برای شما باشد نیز دیده می‌شود.

گیتار و یوکللی هر دو سازهای زهی هستند که از سردسته، دسته ساز، بدنه و پل تشکیل شده اند. هر دو به طور معمول دارای ضلع های منحنی هستند و با انگشتان و یا یک ابزار به نام پیک و یا مضراب نواخته می‌شوند.

گیتارها در اندازه ها و سبک های مختلف تولید می‌شوند. گیتارهای معمولی که در موسیقی عامه پسند و معاصر استفاده می‌شوند، به شکل dreadnought با دسته های مخروطی باریک هستند که شش (یا دوازده) سیم فولادی در کنار هم دارند. گیتارهای کلاسیک دارای دسته ای پهن تر با شش سیم نایلونی برای تن صدای متفاوتی ساخته شده اند.

یوکللی ها انواع و سبک های متنوع ندارند. واضح ترین تفاوت بین گیتار و یوکللی اندازه آن‌هاست. یوکللی اغلب شبیه یک گیتار کلاسیک کوچک است، با بدنه بسیار کوچکتر و تنها چهار سیم نایلونی. کوک یوکللی متفاوت از یک گیتار با نت های کمتر و دامنه صوتی بسیار کوچکتر است. تفاوت اندازه و ساخت ساده آن اغلب می‌تواند یادگیری این ساز را بسیار آسان تر کند، به خصوص برای دانش آموزان جوان با دست های کوچکتر.

بهتر است ابتدا گیتار یاد بگیریم یا یوکللی؟

بهتر است ابتدا گیتار یاد بگیریم یا یوکللی؟
تفاوت گیتار و یوکللی

پس از اینکه دریافتیم تفاوت گیتار و یوکللی ( گیتار کوچولو) چیست؟ این سوال پیش می‌آید که آیا یادگیری یوکللی پیش از گیتار مفید است یا خیر؟ بر خلاف شباهت های ظاهری این دو ساز از نظر صدا و نحوه نواختن کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

اغلب این سوال مطرح می‌شود که آیا نواختن یوکللی راحت تر از گیتار است؟ دانش آموزان جوانی که فاقد مهارت های حرکتی پیشرفته در نوازندگی هستند تا بتوانند به راحتی از گیتار استفاده کنند، به یادگیری یوکللی جذب می‌شوند. بنابراین اغلب یوکللی یک سکوی پرتاب برای یادگیری گیتار برای آنان خواهد بود.

اگر هدف شما نواختن آهنگ هایی در گیتار و شنیدن صدای خاص آن است، یادگیری یوکللی نمی‌تواند نیاز شما را برآورده کند. اما اگر هدف صرفاً توسعه مهارت ها با ساز زهی باشد، یادگیری یوکللی به احتمال زیاد مسیر یادگیری سریع تری برای دانش آموزان موسیقی خواهد بود.

از آنجایی که انگشت گذاری ها و نحوه گرفتن و نواختن این دو ساز با یکدیگر متفاوت است، پس از یوکللی و برای یادگیری گیتار باید از ابتدا همه مباحث را آغاز کنید. اما یادگیری گیتار می‌تواند آغازی بر یادگیری حرکت های ظریف برای نواختن یوکللی باشد.

از مزیت های یادگیری یوکللی می‌توان گفت که نسبت به اکثر سازهای دیگر مقرون به صرفه تر است و به دلیل ماهیت کوچک آن به راحتی قابل حمل است. یوکللی یک ساز بسیار راحت برای نواختن است و می‌توان آن را با صدای بسیار کم نواخت، که آن را به یک ساز عالی برای نواختن و تمرین در بیشتر آهنگ ها تبدیل می‌کند. برای درک بیشتر از تفاوت گیتار و یوکللی می‌توانید با گیتار آواز تماس بگیرید.