آموزش آهنگ آستوریاس مقدماتی برای گیتار

آموزش آهنگ آستوریاس

دانلود ویدیو آموزش آهنگ آستوریاس مقدماتی برای گیتار

آموزش آهنگ آستوریاس برای آشنایی با نت­ های سیم ­های باس

آموزش آهنگ آستوریاس برای آشنایی با نت­ های سیم ­های باس
آموزش آهنگ آستوریاس

قطعه ASTURIAS از قطعاتی است که بسیاری از افرادی که موسیقی کار نمی‌کنند هم آن را می­‌شناسند و یا حداقل یک­بار این قطعه را شنیده­ اند. نام دیگری که برای این قطعه استفاده می‌شود LEYENDA است .در این آموزش تلاش شده با آوردن تم اصلی این قطعه به شکل ساده و آسان به هنرجوی مبتدی گیتار کمک شود تا نت­ های سیم­ های باس را روی گیتار یاد گرفته و یک قطعه جذاب با آن بنوازند.

آهنگ زیبا و ماندگار ASTURIAS (Leyenda)

آهنگ زیبا و ماندگار Leyenda
آموزش آهنگ آستوریاس

این قطعه اثری زیبا از آهنگساز و پیانیست اسپانیایی ایزاک آلبنیز (1860-1909) است و در حقیقت این قطعه در اصل برای پیانو  و در گام سل مینور نوشته شده است. آستوریاس (که توسط آهنگسازش Leyenda نامیده می‌شود)، اثری از آهنگساز و پیانیست اسپانیایی ایزاک آلبنیز (1860-1909) است که اولین بار توسط خوان بتا در بارسلونا در سال 1892 به عنوان پیش درآمد یک مجموعه سه موومانی تحت عنوان Chants d’Espagn منتشر شد.

این قطعه به دلیل هیجان ریتمیک موجود در تم اصلی و ملودی ظریف و پیچیده بخش میانی و تغییرات ناگهانی ریتمیک مورد توجه قرار گرفته است و برخلاف نام ASTURIAS (که نام منطقه‌هایی در شمال اسپانیا است) ، تداعی کننده موسیقی محلی شمال اسپانیا نیست و بیشتر یادآور موسیقی فلامنکو و آندلس است.

والتر آرون کلارک در کتاب زندگی نامه آلبنیز این قطعه را یک قطعه فلامنکو محض تلقی می‌کند و استفاده از انگشت شست به همراه اشاره و انگشت وسط ، تداعی کننده تکنیک ­های موسیقی اصیل اسپانیا (فلامنکو) و تداعی کننده ریتم بولریا و استفاده از علامت­ های مارکاتو و استکاتو را تداعی کننده صدای رقص پای یک رقصنده فلامنکو می ‌داند.

اگر بخواهیم قطعه نگارش شده برای پیانو را روی گیتار بزنیم غیر ممکن است، چراکه قطعه اصلی از محدوده وسیع­ تر پیانو نسبت به گیتار بهره برده و از طرفی گام سل مینور برای گیتار مناسب نیست.

بسیاری اولین رونویسی برای گیتار را به فرانسیسکو تارگا نسبت می‌دهند که آن را شناخته شده ترین گام برای گیتار یعنی می مینور تنظیم می‌کنند. به گفته گیتاریست و محقق گیتار، استانلی یتس، اولین رونویسی گیتار این قطعه احتمالا توسط سورینو گارسیا فورتئا انجام شده است، اگرچه رونویسی آندرس سگویا مشهورترین و تاثیرگذارترین آن است.

این قطعه یکی از معروف ترین آثار رپرتوار گیتار کلاسیک است و بسیاری از نوازندگان مطرح گیتار کلاسیک در آلبوم­ های خود این قطعه را اجرا کرده ­اند حتی می­‌توان این قطعه را در دنیای موسیقی راک هم پیدا کرد جایی که رابی کریگر، گیتاریست گروه The Doors، از بازسازی ملودی این قطعه کلاسیک در آهنگ “Spanish Caravan” از آلبوم آن ها در انتظار خورشید در سال 1968 استفاده می‌کند و آیرون میدن از آستوریاس در ترانه های مادر روسیه و To Tame A Land نقل قول می‌کند.

اولین نکته در مورد آموزش آهنگ آستوریاس: برای آشنایی با سیم های باس گیتار و استفاده بهتر از ویدئو آموزش این قطعه باید چندین نکته را یادآور شوم، اول اینکه از آنجایی که این قطعه روی سیم­ های باس گیتار در پوزیسیون اول گیتار نگارش شده باید به خوبی نت­ های سه سیم اول را از روی پنج خط حامل تشخیص دهیم و در بحث نت­ خوانی نت های پائینِ خط دوم از پنج خط حامل ( محدوده ای که نت­ های سه سیم باس گیتار قرار دارند) به یک تسلط نسبی رسیده باشیم.

دومین نکته آموزش آهنگ آستوریاس : از آنجایی که قطعه به شکل ساده­ ای در میزان نماس 2/4  نگارش شده و همه­ ی نت ­ها سیاه هستند باید نبض و ضرب آهنگ همه­‌ی نت­ ها مساوی و همگام با صدای مترونوم باشد، (مترونوم با عدد تمپو 60 برای شروع مناسب است و به مرور تا 180 می‌توان این عدد را زیاد کرد) . نکته سوم اینکه تمام نت ­ها باید فقط با انگشت P نواخته شوند حتی نت SOL روی سیم سوم آزاد.

(استفاده از انگشت P برای اجرای این قطعه به افزایش مهارت شما در نوازندگی کمک شایانی می­‌کند. (برای درک بهتر مطالب گفته شده می‌­توانید ویدئو آموزشی این قطعه را مشاهده کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش آهنگ آستوریاس با گیتار آواز تماس بگیرید.

نت و تبلچر آهنگ آستوریاس

آموزش آهنگ آستوریاس