6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار

6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار

مهمترین نکاتی که باید در مورد کیس گیتار بدانید

مهمترین نکاتی که باید در مورد کیس گیتار بدانید
6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار

6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار کیس گیتار محافظ و نگهدارنده ای برای گیتار است که از ساز شما در برابر فاکتورهای آسیب زا محافظت می‌کند. خوب است تا بدانید این کیس نیز به مراقبت نیاز دارد. پس اگر می‌خواهید به سازتان آسیبی نرسد، حتما به مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم توجه داشته باشید. در ادامه به بررسی 6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار خواهیم پرداخت.

 1. حتما قفل کیس را ببندید

6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار را برایتان مطرح می‌کنیم. رعایت این نکات باعث بالا رفتن طول عمر ساز و کیس آن می‌شود. اولین و مهمترین نکته ای که در خصوص نگهداری از کیس گیتار باید بدانید این است که حتما قفل آن را ببندید. حتی اگر برای مدت کوتاهی قرار است گیتارتان را داخل کیس قرار دهید حتما قفل آن را ببندید. گاهی اوقات ممکن است فراموش کرده باشید که قفل کیس باز است و با بلند کردن ناگهانی کیس ساز شما به بیرون می‌افتد. این موضوع خسارات جبران ناپذیری را به ساز شما وارد می‌کند.

 1. کیس گیتار را به دیوار تکیه ندهید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب آن می‌شوند این است که کیس گیتار را به دیوار تکیه می‌دهند. در صورتی که زمین لغزنده باشد و یا کیس بنا به هر دلیلی با شدت به زمین برخورد کند هم ساز و هم کیس دچار آسیب می‌شوند. بهتر است تا کیس را روی زمین قرار دهید و از تکیه دادن آن به دیوار خودداری کنید.

 1. کیس را به دور از نور خورشید نگه دارید

یکی دیگر از 6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار که باید بدانید این است که کیس را از نور خورشید دور نگه دارید. اگر توجه کرده باشید اغلب کیس های گیتار رنگ تیره ای دارند. همانطور که می‌دانید رنگ های تیره گرما و حرارت نور خورشید را به خود جذب می‌کنند. در صورتی که شدت تابش نور خورشید و گرمای هوا زیاد باشد محفظه داخلی به شدت داغ می‌شود. این موضوع می‌تواند باعث بروز آسیب های جدی به گیتار شود.

در خصوص نگهداری از کیس گیتار به این موارد دقت داشته باشید

 • در خصوص نگهداری از کیس گیتار به این موارد دقت داشته باشید
  6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار

  کیس گیتار معجزه گر نیست!

کیس گیتار یک معجزه گر نیست و قدرت ماورایی ندارد. بعضی از افراد کیس را مانند یک قاب سرسخت و آسیب ناپذیر می‌دانند. به همین علت ممکن است کیس را در هر فضایی رها کنند و یا در معرض گرما و یا سرمای شدید قرار دهند. با وجود اینکه بدنه کیس یک لایه عایق محافظ دارد اما باید بدانید که این لایه محافظ تا حدودی از ساز شما در برابر سرما و گرما محافظت می‌کند. بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که کیس را در چه شرایطی قرار می‌دهید.

 • کیس گیتار تعمیرگاه نیست!

جالب است تا بدانید بعضی از افراد از کیس گیتار به عنوان یک محفظه برای تعمیر یا تعویض سیم های گیتار استفاده می‌کنند. این کار اساسا اشتباه است. در صورتی که فضای مناسبی برای تعویض سیم های گیتار ندارید بهتر است تا گیتار را بیرون آورده و در محل مناسبی قرار دهید سپس نسبت به تعویض سیم ها اقدام کنید. بسته شدن ناگهانی درب محفظه گاهی اوقات باعث آسیب به گیتار و بدنه گیتار می‌شود.

 • گیتار را تمیز کنید و سپس درون کیس قرار دهید

  گیتار را تمیز کنید و سپس درون کیس قرار دهید
  6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار

   

قبل از اینکه گیتار را درون کیس قرار دهید بهتر است تا ابتدا آن را تمیز کنید. شاید متوجه آلودگی ها و روغنی که روی دستتان است نباشید اما این روغن ها و کثیفی ها به گیتار آسیب می‌زنند. همچنین اگر برای مدت طولانی گیتار را درون کیس قرار دهید و به سراغ آن نروید بوی نامطبوعی درون کیس گیتار پخش می‌شود و ممکن است برای شما آزار دهنده باشد.

گیتار آواز

به طور کلی به یاد داشته باشید همانطور که گیتار به مراقبت و نگهداری نیاز دارد، کیس گیتار نیز به مراقبت نیاز دارد. به تمام 6 نکته ی مهم در مورد کیس گیتار که به آنها اشاره کردیم توجه داشته باشید و حتما آنها را رعایت کنید. در این صورت هم به بالا رفتن طول عمر گیتار و هم به بالا رفتن طول عمر کیس آن کمک زیادی کرده‌اید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با گیتار آواز تماس بگیرید.